Reklama
reklama

Třicet milionů korun pro brněnské školy. Do nového projektu se jich zapojí 67

Šedesát sedm základních škol z Brna se má zapojit do projektu „Město Brno zvyšuje kvalitu vzdělávání v základních školách.“ Cílem projektu je podpora žáků ohrožených studijním neúspěchem nebo předčasným odchodem ze vzdělávání ve školách hlavního vzdělávacího proudu.

Na každé zapojené škole budou v každém ročníku vytipováni dva žáci ohroženi školním neúspěchem nebo předčasným odchodem ze vzdělávání. Po dobu trvání projektu budou na všech školách zřízeny projektové pozice mentorů, kteří budou s těmito žáky pracovat. Na základě realizace projektu se rovněž zpracuje ve spolupráci se všemi zapojenými subjekty návrh lokální strategie v oblasti základního vzdělávání.

„Projekt bude mít pozitivní dopad na zapojené školy, které získají materiální vybavení ve formě didaktických pomůcek a posílení personální kapacity pro práci se žáky po dobu realizace projektu,“ upozornil na výhody spojené se zapojením do projektu primátor Brna Roman Onderka.

Školy dále získají praktické zkušenosti z ostatních škol a budou schopny lépe identifikovat vlastní situaci a potřeby vzhledem k práci se žáky, kterým hrozí předčasný odchod ze vzdělávání. Díky vytvoření strategie vzdělávání budou školy podpořeny metodicky i po ukončení financování projektu.

Projekt bude financovaný z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Předpokládané rozpočtové náklady projektu jsou 30 150 tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře