Reklama
reklama

Třicet milionů korun pro brněnské školy. Do nového projektu se jich zapojí 67

Šedesát sedm základních škol z Brna se má zapojit do projektu „Město Brno zvyšuje kvalitu vzdělávání v základních školách.“ Cílem projektu je podpora žáků ohrožených studijním neúspěchem nebo předčasným odchodem ze vzdělávání ve školách hlavního vzdělávacího proudu.

Na každé zapojené škole budou v každém ročníku vytipováni dva žáci ohroženi školním neúspěchem nebo předčasným odchodem ze vzdělávání. Po dobu trvání projektu budou na všech školách zřízeny projektové pozice mentorů, kteří budou s těmito žáky pracovat. Na základě realizace projektu se rovněž zpracuje ve spolupráci se všemi zapojenými subjekty návrh lokální strategie v oblasti základního vzdělávání.

„Projekt bude mít pozitivní dopad na zapojené školy, které získají materiální vybavení ve formě didaktických pomůcek a posílení personální kapacity pro práci se žáky po dobu realizace projektu,“ upozornil na výhody spojené se zapojením do projektu primátor Brna Roman Onderka.

Školy dále získají praktické zkušenosti z ostatních škol a budou schopny lépe identifikovat vlastní situaci a potřeby vzhledem k práci se žáky, kterým hrozí předčasný odchod ze vzdělávání. Díky vytvoření strategie vzdělávání budou školy podpořeny metodicky i po ukončení financování projektu.

Projekt bude financovaný z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost. Předpokládané rozpočtové náklady projektu jsou 30 150 tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře