Reklama
reklama

Tři sta vysokoškoláků vyhnal brzo ráno ven oheň. Hořelo na kolejích na Vinařské

O půl šesté ráno vyjížděli brněnští hasiči k ohni, který se šířil po budově a pokojích vysokoškolských kolejí v ulici Vinařská. Zhruba 300 lidí museli hasiči evakuovat, šest jich zachránili přímo z hořícího pokoje.

Oheň pravděpodobně vznikl v kuchyňce jednoho pokoje v přízemí bloku A1 a plameny šlehaly až na chodbu. Podle studentů, byl kouř na chodbách takový, že museli v pyžamech vyběhnout na balkón.

Oheň napáchal škody za 800 tisíc korun, šestnáct pokojů je na kolejích neobyvatelných, pro čtyřicet studentů tedy hledá univerzita náhradní ubytování. Okolo deváté hodiny ráno se ostatní studenti mohli vrátit do svých pokojů. Dvojice studentů, u nichž hrozilo, že se nadýchali zplodin, byla odvezena na lékařskou kontrolu.

Vyšetřovatelé nyní pátrají po příčinách požáru. "Studentům, jejich pokoje byly zasaženy kouřem a ohněm, poskytneme náhradní ubytování přímo v areálu kolejí,“ uvedla mluvčí univerzity Tereza Fojtová.

Evakuace se odehrála standardním způsobem. „Z bezpečnostních důvodů jsme evakuovali celý blok, studenti se soustředili do jídelny zdejší menzy, poskytli jsme jim teplé nápoje," řekl ředitel Správy koleji a menz Zdeněk Čížek.

V areálu nedaleko brněnského výstaviště, kde hořelo, se kromě univerzitních kolejí nachází také i Ekonomicko-správní fakulta.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře