Reklama
reklama

Tři sta vysokoškoláků vyhnal brzo ráno ven oheň. Hořelo na kolejích na Vinařské

O půl šesté ráno vyjížděli brněnští hasiči k ohni, který se šířil po budově a pokojích vysokoškolských kolejí v ulici Vinařská. Zhruba 300 lidí museli hasiči evakuovat, šest jich zachránili přímo z hořícího pokoje.

Oheň pravděpodobně vznikl v kuchyňce jednoho pokoje v přízemí bloku A1 a plameny šlehaly až na chodbu. Podle studentů, byl kouř na chodbách takový, že museli v pyžamech vyběhnout na balkón.

Oheň napáchal škody za 800 tisíc korun, šestnáct pokojů je na kolejích neobyvatelných, pro čtyřicet studentů tedy hledá univerzita náhradní ubytování. Okolo deváté hodiny ráno se ostatní studenti mohli vrátit do svých pokojů. Dvojice studentů, u nichž hrozilo, že se nadýchali zplodin, byla odvezena na lékařskou kontrolu.

Vyšetřovatelé nyní pátrají po příčinách požáru. "Studentům, jejich pokoje byly zasaženy kouřem a ohněm, poskytneme náhradní ubytování přímo v areálu kolejí,“ uvedla mluvčí univerzity Tereza Fojtová.

Evakuace se odehrála standardním způsobem. „Z bezpečnostních důvodů jsme evakuovali celý blok, studenti se soustředili do jídelny zdejší menzy, poskytli jsme jim teplé nápoje," řekl ředitel Správy koleji a menz Zdeněk Čížek.

V areálu nedaleko brněnského výstaviště, kde hořelo, se kromě univerzitních kolejí nachází také i Ekonomicko-správní fakulta.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře