Reklama
reklama

Tisíce Brňanů nebudou smět v lednu řídit, výměnu průkazů nestihnou

Jen do konce roku mají řidiči, kterým byl řidičský průkaz vydán od ledna 2001 do dubna 2004, čas na jeho výměnu. Od nového roku budou tyto řidičské průkazy neplatné. Tisíce Brňanů tak nebudou smět po Novém roce za volant. Je už naprosto jisté, že povinnou výměnu řidičských průkazů za doklad evropského typu nestihnou.

Vyměnit průkaz nepřišlo na brněnský magistrát ještě více jak dvanáct tisíc řidičů. Jsou to skoro dvě pětiny z těch, kteří přijít měli, tedy mají takový řidičský průkaz vydaný.

„Ten termín vyřizování nového dokladu ve Státní tiskárně cenin je do dvaceti dnů, čili řada lidí to už nestihne,“ potvrdil tajemník brněnského magistrátu Pavel Loutocký. Mají však ještě šanci: Za příplatek pět set korun to tiskárna stihne už za jeden pracovní týden.

Ostatní nyní nanejvýš stihnou podat žádost. Doklad ale dostanou až po Novém roce. A nejméně pár dnů tak nebudou smět za volant.

Za žádost o výměnu po Novém roce magistrát může a nemusí vyměřit pokutu. Za řízení bez platného průkazu hrozí pokuta v každém případě.

Řidiči bez platného průkazu tak hrozí dvě sankce. První je za řízení bez platného řidičského průkazu, kde může dosáhnout výše pokuty, udělené policistou na místě, až 2 tisíce korun. Další sankce hrozí za nesplnění zákonné povinnosti výměny řidičského průkazu, kde ve správním řízení může činit pokuta až 30 tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře