Reklama
reklama

Strom splněných přání pomůže letos matkám s dětmi v azylovém domě

Pomoci dětem, které i se svými matkami skončily v azylovém Domově svaté Markéty, je cílem tradiční sbírky Strom splněných přání. V brněnské Obchodní galerii Orlí se koná až do 15. prosince.

Letošní sbírka, která před lety začínala jako akce ve prospěch mentálně postižených a lidí s autismem, je určená pro obyvatele Azylového domu pro matky s dětmi Domov svaté Markéty. Tam matky přivádí domácí násilí nebo problémy s penězi. Svým dětem pak mohou poskytnout jen to nejnutnější.

Právě takovým ženám a jejich dětem by Strom splněných přání mohl doslova splnit sen o Vánocích. Stačí, aby si lidé ze stromu vzali lísteček s přáním, dárek koupili a přinesli pod stromek. Přání dětí jsou většinou skromná.

Nejčastější jsou stavebnice, autíčka, pro větší děti sportovní věci. Maminky si většinou přejí  pleny, protože jsou dnes hodně drahé.  

Kdo nemá čas kupovat dárky pod Strom splněných přání, může přispět finanční částkou do kasičky.

Sbírka Strom splněných přání Oblastní charity Brno končí 15. prosince. Dárky i peníze je ale možné donést i po tomto datu přímo do Domova svaté Markéty pro matky s dětmi v tísni ve Stankově ulici. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře