Reklama
reklama

Strom splněných přání pomůže letos matkám s dětmi v azylovém domě

Pomoci dětem, které i se svými matkami skončily v azylovém Domově svaté Markéty, je cílem tradiční sbírky Strom splněných přání. V brněnské Obchodní galerii Orlí se koná až do 15. prosince.

Letošní sbírka, která před lety začínala jako akce ve prospěch mentálně postižených a lidí s autismem, je určená pro obyvatele Azylového domu pro matky s dětmi Domov svaté Markéty. Tam matky přivádí domácí násilí nebo problémy s penězi. Svým dětem pak mohou poskytnout jen to nejnutnější.

Právě takovým ženám a jejich dětem by Strom splněných přání mohl doslova splnit sen o Vánocích. Stačí, aby si lidé ze stromu vzali lísteček s přáním, dárek koupili a přinesli pod stromek. Přání dětí jsou většinou skromná.

Nejčastější jsou stavebnice, autíčka, pro větší děti sportovní věci. Maminky si většinou přejí  pleny, protože jsou dnes hodně drahé.  

Kdo nemá čas kupovat dárky pod Strom splněných přání, může přispět finanční částkou do kasičky.

Sbírka Strom splněných přání Oblastní charity Brno končí 15. prosince. Dárky i peníze je ale možné donést i po tomto datu přímo do Domova svaté Markéty pro matky s dětmi v tísni ve Stankově ulici. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře