Reklama
reklama

„Strojírák“ opět zaplní výstaviště

Největší průmyslový veletrh ve středoevropském regionu se letos uskuteční od 29. září do 3. října. Zájem o účast je podle pořadatelů vyšší než v minulém roce a vystavovatelé, kteří loni odjížděli velmi spokojeni, letos rozšiřují své expozice a avizují řadu novinek.

Oproti loňskému ročníku čeká Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně nárůst o přibližně sto vystavovatelů, očekává se účast 1 600 firem, z nichž přes čtyřicet procent přijede ze zahraničí.

Vysoký zájem zahraničí

Veletrh dlouhodobě patří k projektům s nejvyšším podílem zahraničních vystavovatelů. Nejvíce z nich jako již tradičně dorazí z Německa, následují Slovensko, Itálie, Rakousko, Švýcarsko a Čína. Loňskou premiéru na MSV hodnotilo velice kladně Thajsko, takže letos se vystavovatelé z Federace thajského průmyslu budou prezentovat opět v pavilonu.

Nastartujte kariéru na MSV

Kromě odborného doprovodného programu připravili pořadatelé také několik akcí zajímavých i pro širší odbornou veřejnost. Ve čtvrtek 2. října se v pavilonu A2 uskuteční jednodenní veletrh pracovních příležitostí v technických oborech JobFair MSV. Pokud tedy hledáte atraktivní práci či studijní stáž v technickém oboru, je to příležitost právě pro vás.

V pavilonu A bude umístěn také projekt Transfer technologií a inovací. Jde o prezentaci výzkumných center a technických vysokých škol, které přímo na veletrhu navazují kontakty a spolupráci s komerčními partnery. VUT Brno představí například mobilní bezkontaktní laboratoř k určení prvkové analýzy povrchu předmětu vzdáleného až dvacet metrů anebo nový typ vírové turbíny.

Novinky ze světa 3D tisku

V loňském roce se na Mezinárodním strojírenském veletrhu prezentoval obor 3D tisku poprvé trochu masivněji. Letos se tento obor bude prezentovat ještě více – pro zájemce je tu konference 3D tisk – trendy, zkušenosti a obchodní příležitosti, která se uskuteční v prostorách kongresového pavilonu E 30. září. Výstava nejlepších „výtisků“ nazvaná Svět 3D digitálních technologií bude umístěna v pavilonu A1 a oproti loňskému ročníku se značně rozroste.

Karel Čapek by se divil…

A nejen on – na výstavišti budou v provozu průmyslové roboty ze všech oblastí strojírenství. Tradiční účastník MSV společnost KUKA Roboter CEE letos chystá prezentaci převratné novinky – prvního robota určeného k přímé spolupráci s člověkem. První sériově vyráběný robot s hmatem bude mít na MSV středoevropskou výstavní premiéru, návštěvníci si zde mohou tuto špičkovou technologii osahat a uvidí ji i v praktické ukázce. A veletrh nabídne další expozice a exponáty.

Kovosvit MAS na stánku představí robotizované pracoviště, kde bude robot řídit dvě soustružnická centra. Specialista na měřicí techniku společnost PRIMA BILAVČÍK představí návštěvníkům dvoukamerový 3D skener Geomagic Capture. Společnost Renishaw pak vystaví unikátní titanové horské kolo vytištěné technologií 3D tisku.Vítkovice netradičně „rozbijí svůj hlavní stan“ na venkovní ploše A v sousedství koleje, kde vystaví novou lokomotivu a vagón metra.

A k poslechu bude návštěvníkům veletrhu hrát hrát také Rolling Stones revival.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Komentáře