Reklama
reklama

„Strojírák“ opět zaplní výstaviště

Největší průmyslový veletrh ve středoevropském regionu se letos uskuteční od 29. září do 3. října. Zájem o účast je podle pořadatelů vyšší než v minulém roce a vystavovatelé, kteří loni odjížděli velmi spokojeni, letos rozšiřují své expozice a avizují řadu novinek.

Oproti loňskému ročníku čeká Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně nárůst o přibližně sto vystavovatelů, očekává se účast 1 600 firem, z nichž přes čtyřicet procent přijede ze zahraničí.

Vysoký zájem zahraničí

Veletrh dlouhodobě patří k projektům s nejvyšším podílem zahraničních vystavovatelů. Nejvíce z nich jako již tradičně dorazí z Německa, následují Slovensko, Itálie, Rakousko, Švýcarsko a Čína. Loňskou premiéru na MSV hodnotilo velice kladně Thajsko, takže letos se vystavovatelé z Federace thajského průmyslu budou prezentovat opět v pavilonu.

Nastartujte kariéru na MSV

Kromě odborného doprovodného programu připravili pořadatelé také několik akcí zajímavých i pro širší odbornou veřejnost. Ve čtvrtek 2. října se v pavilonu A2 uskuteční jednodenní veletrh pracovních příležitostí v technických oborech JobFair MSV. Pokud tedy hledáte atraktivní práci či studijní stáž v technickém oboru, je to příležitost právě pro vás.

V pavilonu A bude umístěn také projekt Transfer technologií a inovací. Jde o prezentaci výzkumných center a technických vysokých škol, které přímo na veletrhu navazují kontakty a spolupráci s komerčními partnery. VUT Brno představí například mobilní bezkontaktní laboratoř k určení prvkové analýzy povrchu předmětu vzdáleného až dvacet metrů anebo nový typ vírové turbíny.

Novinky ze světa 3D tisku

V loňském roce se na Mezinárodním strojírenském veletrhu prezentoval obor 3D tisku poprvé trochu masivněji. Letos se tento obor bude prezentovat ještě více – pro zájemce je tu konference 3D tisk – trendy, zkušenosti a obchodní příležitosti, která se uskuteční v prostorách kongresového pavilonu E 30. září. Výstava nejlepších „výtisků“ nazvaná Svět 3D digitálních technologií bude umístěna v pavilonu A1 a oproti loňskému ročníku se značně rozroste.

Karel Čapek by se divil…

A nejen on – na výstavišti budou v provozu průmyslové roboty ze všech oblastí strojírenství. Tradiční účastník MSV společnost KUKA Roboter CEE letos chystá prezentaci převratné novinky – prvního robota určeného k přímé spolupráci s člověkem. První sériově vyráběný robot s hmatem bude mít na MSV středoevropskou výstavní premiéru, návštěvníci si zde mohou tuto špičkovou technologii osahat a uvidí ji i v praktické ukázce. A veletrh nabídne další expozice a exponáty.

Kovosvit MAS na stánku představí robotizované pracoviště, kde bude robot řídit dvě soustružnická centra. Specialista na měřicí techniku společnost PRIMA BILAVČÍK představí návštěvníkům dvoukamerový 3D skener Geomagic Capture. Společnost Renishaw pak vystaví unikátní titanové horské kolo vytištěné technologií 3D tisku.Vítkovice netradičně „rozbijí svůj hlavní stan“ na venkovní ploše A v sousedství koleje, kde vystaví novou lokomotivu a vagón metra.

A k poslechu bude návštěvníkům veletrhu hrát hrát také Rolling Stones revival.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Olympijský festival Brno Foto: MMB/ M. Schmerková
Dnes do Brna zavítají čeští olympijští reprezentanti, kteří se vrátili z Koreje. Návštěvníci olympijského festivalu tak budou mít šanci pozdravit bronzovou medailistku Evu Samkovou s jejími trenéry a...
21.02.2018 - 11:34
Stávající hlavní nádraží Foto: Centrumnews/ Tomáš Varga
Rada města Brna včera doporučila zastupitelstvu schválit k realizaci variantu „Řeka“. Zároveň považuje za akceptovatelnou variantu „Petrov“ při modernizaci Železničního uzlu Brno. O stanovisku města...
21.02.2018 - 06:55
Dukovany Foto: Centrum news/Tomáš Varga
V letošním roce by Dukovany měly přijmout přibližně 120 pracovníků a budou dál významně investovat. Celkem hodlá ČEZ v letošním roce vynaložit v Dukovanech 1.795.000 000 korun. Kromě jiného bude...
20.02.2018 - 16:20
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Komentáře