Reklama
reklama

„Strojírák“ opět zaplní výstaviště

Největší průmyslový veletrh ve středoevropském regionu se letos uskuteční od 29. září do 3. října. Zájem o účast je podle pořadatelů vyšší než v minulém roce a vystavovatelé, kteří loni odjížděli velmi spokojeni, letos rozšiřují své expozice a avizují řadu novinek.

Oproti loňskému ročníku čeká Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně nárůst o přibližně sto vystavovatelů, očekává se účast 1 600 firem, z nichž přes čtyřicet procent přijede ze zahraničí.

Vysoký zájem zahraničí

Veletrh dlouhodobě patří k projektům s nejvyšším podílem zahraničních vystavovatelů. Nejvíce z nich jako již tradičně dorazí z Německa, následují Slovensko, Itálie, Rakousko, Švýcarsko a Čína. Loňskou premiéru na MSV hodnotilo velice kladně Thajsko, takže letos se vystavovatelé z Federace thajského průmyslu budou prezentovat opět v pavilonu.

Nastartujte kariéru na MSV

Kromě odborného doprovodného programu připravili pořadatelé také několik akcí zajímavých i pro širší odbornou veřejnost. Ve čtvrtek 2. října se v pavilonu A2 uskuteční jednodenní veletrh pracovních příležitostí v technických oborech JobFair MSV. Pokud tedy hledáte atraktivní práci či studijní stáž v technickém oboru, je to příležitost právě pro vás.

V pavilonu A bude umístěn také projekt Transfer technologií a inovací. Jde o prezentaci výzkumných center a technických vysokých škol, které přímo na veletrhu navazují kontakty a spolupráci s komerčními partnery. VUT Brno představí například mobilní bezkontaktní laboratoř k určení prvkové analýzy povrchu předmětu vzdáleného až dvacet metrů anebo nový typ vírové turbíny.

Novinky ze světa 3D tisku

V loňském roce se na Mezinárodním strojírenském veletrhu prezentoval obor 3D tisku poprvé trochu masivněji. Letos se tento obor bude prezentovat ještě více – pro zájemce je tu konference 3D tisk – trendy, zkušenosti a obchodní příležitosti, která se uskuteční v prostorách kongresového pavilonu E 30. září. Výstava nejlepších „výtisků“ nazvaná Svět 3D digitálních technologií bude umístěna v pavilonu A1 a oproti loňskému ročníku se značně rozroste.

Karel Čapek by se divil…

A nejen on – na výstavišti budou v provozu průmyslové roboty ze všech oblastí strojírenství. Tradiční účastník MSV společnost KUKA Roboter CEE letos chystá prezentaci převratné novinky – prvního robota určeného k přímé spolupráci s člověkem. První sériově vyráběný robot s hmatem bude mít na MSV středoevropskou výstavní premiéru, návštěvníci si zde mohou tuto špičkovou technologii osahat a uvidí ji i v praktické ukázce. A veletrh nabídne další expozice a exponáty.

Kovosvit MAS na stánku představí robotizované pracoviště, kde bude robot řídit dvě soustružnická centra. Specialista na měřicí techniku společnost PRIMA BILAVČÍK představí návštěvníkům dvoukamerový 3D skener Geomagic Capture. Společnost Renishaw pak vystaví unikátní titanové horské kolo vytištěné technologií 3D tisku.Vítkovice netradičně „rozbijí svůj hlavní stan“ na venkovní ploše A v sousedství koleje, kde vystaví novou lokomotivu a vagón metra.

A k poslechu bude návštěvníkům veletrhu hrát hrát také Rolling Stones revival.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Komentáře