Reklama
reklama

Strážníci pomáhali zmateným lidem. Prý viděli ďábla a mluvili s prezidentem

Osmdesátiletá žena přišla včera večer v noční košili na služebnu městské policie v Nováčkově ulici. Zmatená důchodkyně strážníky přesvědčovala, že ji pronásleduje tajná služba a před chvílí mluvila s prezidentem. Halucinace měl i muž, který odmítal vystoupil z autobusu linky 60.

Rozrušená žena, která si myslela, že ji pronásleduje tajná služba a mluvila s prezidentem, také tvrdila, že doma nechala zapnutý plynový sporák a otevřené dveře, protože měla v bytě zloděje. „Nejbližší autohlídka tuto informaci kvůli možnému nebezpečí okamžitě prověřila, byt byl skutečně otevřený, ale plyn byl naštěstí vypnutý a v místnostech se nikdo nenacházel,“ uvedl k případu mluvčí policie Jakub Ghanem. Strážníci přivolali lékaře, který dezorientovanou ženu nechal převézt na psychiatrii.

Jak se ukázalo, halucinace měl i devětatřicetiletý muž, k němuž přivolal strážníky řidič autobusu linky 60. Dotyčný se při cestě Jihlavskou ulicí začal chovat agresivně a odmítal vystoupit. Strážníci ho uklidnili a Brňan se jim svěřil, že má schizofrenii a právě jede do nemocnice. Protože tvrdil, že vidí démony a ďábla, hlídka ho preventivně doprovodila a v nemocničním krizovém centru ho předala zdravotníkům. Lékařka ještě pro jistotu požádala strážníky, aby muži provedli orientační dechovou zkoušku na požití alkoholu. Protože nadýchal 1,76 promile a jeho zdravotní stav to již umožňoval, doporučila jeho převoz na záchytku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře