Reklama
reklama

Strážníci celý den zbavovali město odhozených jehel

Rozsáhlé celoměstské opatření „Jehla“ zaměstnává dnes od ranních hodin desítky brněnských strážníků. Jejich hlavním cílem je vyčistit před zimou ulice od injekčních stříkaček, jež slouží zejména narkomanům a pomocí kterých se mohou přenášet nebezpečné nemoci.

Akce končí v 17 hodin, ale už o tři hodiny dříve bylo jasné, že celkový počet nalezených aplikačních pomůcek výrazně překročí stovku.  Jen na Sportovním nábřeží v Husovicích objevily hlídky hned 38 jehel. Nálezy se ovšem nevyhýbaly ani dalším místům. Například v Novém Lískovci v Koniklecové ulici bylo na zemi osm stříkaček, o jednu méně našli strážníci i v ulici Novolíšeňské.

Počet injekčních stříkaček, které strážníci během celoměstského opatření odklidí, se obvykle pohybuje kolem dvou set. Infekční materiál přitom sbírají v průběhu celého roku i během běžných obchůzek. Na druhou stranu se městská policie prakticky nesetkává s případy, kdy by jehly ležely na dětských hřištích či pískovištích, ačkoliv právě i na tato místa se z preventivních důvodů kontroly zaměřují. Strážníci prohlížejí i nejrůznější odlehlá zákoutí, parky a lokality, kde se pohybují lidé závislí na návykových látkách.

Opatřením Jehla chrání strážníci nejenom lidské zdraví, ale pečují i o bezpečnost domácích zvířat. I ta se totiž při došlápnutí na špičku jehly mohou poranit.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dramaticky vypadající nehodu má za sebou šestadvacetiletý řidič z Brna.
23.10.2017 - 14:12
Parník na Brněnské přehradě
Na Brněnské přehradě v neděli 22. října skončila plavební sezóna. Od konce dubna do druhé poloviny října se na šesti lodích brněnského dopravního podniku svezlo přes 240 tisíc cestujících.
23.10.2017 - 07:46
Zpěvačka Martina Pártlová se narodila v Českých Budějovicích a do podvědomí veřejnosti se dostala díky pěvecké televizní soutěži X Factor. Od soutěže uplynulo devět let a v současné době Martina...
22.10.2017 - 17:17
Velké prostory nově otevřené Tržnice Brno na Zelném trhu jsou poloprázdné. Někteří majitelé stánků nebyli spokojeni s tamní situací a odešli.
22.10.2017 - 14:35
Fotbal i hokej mají v Brně svá tradiční místa jasná. Za Lužánkami. Nyní to vypadá, že se do oblasti Ponavy opět vrátí sportovní život. Nový fotbalový stadion získal kladné posouzení vlivu na životní...
21.10.2017 - 10:20
Ilustrační foto
Policisté cizinecké policie zkontrolovali v Brně 1162 lidí. Při akci, která proběhla ve středu a ve čtvrtek, se zaměřili při kontrole na cizince a oprávněnost pobytu a pátrání po osobách a věcech....
20.10.2017 - 16:07
Komentáře