Reklama
reklama

Starostové chtějí domovy pro seniory a denní stacionáře v každé městské části

Hnutí STAN - Starostové a nezávislí oslovují v předvolebním čase mimo jiné i seniory, kterým představují představí projekt systematické podpory prarodičů. V tom navrhují v první fázi zřízení denních klubů – stacionářů pro prarodiče v každé městské části Brna, ve druhé fázi pak zřízení Domů s pečovatelskou službou. Také ty by měly fungovat v každé městské části a hlavně pod taktovkou městských částí.

S příliš rychlým tempem doby a spoustou informací senioři neumí nakládat. Navíc se stává, že poté, co se rodina rozprchne do škol a zaměstnání, se prarodič cítí doma osamocen. V první fázi projektu systematické podpory prarodičů proto navrhuje hnutí STAN – Starostové a nezávislí zřízení denních klubů – stacionářů pro prarodiče v každé městské části Brna. Chtějí usilovat o koncepční zřizování denních klubů prarodičů, kde by mohli nalézt společenství, zábavu, rozptýlení a potřebné informace.

Cílovým stavem, který chce STAN po příští čtyři roky připravovat je, aby v každé městské části vznikl dům s pečovatelskou službou. V tomto domě nalezne útočiště každý prarodič, který projeví zájem. Každý senior, přednostně z dané městské části, poté, co mu jeho byt či dům budou příliš velké, anebo zatouží po společenství svých vrstevníků. Zřízení Domů s pečovatelskou službou je druhá fáze projektu a také ty by měly fungovat pod taktovkou městských částí.

„Chceme dosáhnout toho, aby naši prarodiče nemuseli opustit známé prostředí a zpřetrhat kontakty s lidmi ve svém okolí. Byteček v Domě s pečovatelskou službou si bude moci každý vybavit svými věcmi, tím k čemu má vztah a co vyvolává krásné vzpomínky,“ uvedl k projektu starosta brněnského Ořešína Jan Levíček.

Brno trápí nedostatečná kapacita zařízení pro seniory. Spravuje 11 domovů pro seniory s kapacitou téměř 2000 míst. Podle mluvčího magistrátu Pavla Žáry je však stejný počet žadatelů o místo. Brno má také zhruba 900 bytů v domovech s pečovatelskou službou.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře