Reklama
reklama

Starostové chtějí domovy pro seniory a denní stacionáře v každé městské části

Hnutí STAN - Starostové a nezávislí oslovují v předvolebním čase mimo jiné i seniory, kterým představují představí projekt systematické podpory prarodičů. V tom navrhují v první fázi zřízení denních klubů – stacionářů pro prarodiče v každé městské části Brna, ve druhé fázi pak zřízení Domů s pečovatelskou službou. Také ty by měly fungovat v každé městské části a hlavně pod taktovkou městských částí.

S příliš rychlým tempem doby a spoustou informací senioři neumí nakládat. Navíc se stává, že poté, co se rodina rozprchne do škol a zaměstnání, se prarodič cítí doma osamocen. V první fázi projektu systematické podpory prarodičů proto navrhuje hnutí STAN – Starostové a nezávislí zřízení denních klubů – stacionářů pro prarodiče v každé městské části Brna. Chtějí usilovat o koncepční zřizování denních klubů prarodičů, kde by mohli nalézt společenství, zábavu, rozptýlení a potřebné informace.

Cílovým stavem, který chce STAN po příští čtyři roky připravovat je, aby v každé městské části vznikl dům s pečovatelskou službou. V tomto domě nalezne útočiště každý prarodič, který projeví zájem. Každý senior, přednostně z dané městské části, poté, co mu jeho byt či dům budou příliš velké, anebo zatouží po společenství svých vrstevníků. Zřízení Domů s pečovatelskou službou je druhá fáze projektu a také ty by měly fungovat pod taktovkou městských částí.

„Chceme dosáhnout toho, aby naši prarodiče nemuseli opustit známé prostředí a zpřetrhat kontakty s lidmi ve svém okolí. Byteček v Domě s pečovatelskou službou si bude moci každý vybavit svými věcmi, tím k čemu má vztah a co vyvolává krásné vzpomínky,“ uvedl k projektu starosta brněnského Ořešína Jan Levíček.

Brno trápí nedostatečná kapacita zařízení pro seniory. Spravuje 11 domovů pro seniory s kapacitou téměř 2000 míst. Podle mluvčího magistrátu Pavla Žáry je však stejný počet žadatelů o místo. Brno má také zhruba 900 bytů v domovech s pečovatelskou službou.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře