Reklama
reklama

Starobrno představuje novinku: svůj první medový ležák v historii

Poprvé v historii naplní starobrněnské Škopky medová specialita. S novinkou, kterou milovníci pěnivého moku v českých restauracích nevidí a neochutnávají zrovna často, přichází v předvánočním čase pivovar Starobrno. Celkem tamní sládci uvařili 2000 hektolitrů neobvyklého medového piva. V přibližně 1400 restauracích na Moravě i v Čechách hostinští narážejí pípy a začínají ho čepovat právě teď!

Při výrobě starobrněnští sládci použili nejlepší ječný slad a chmel z Žatce. Pivo se vařilo tradičním způsobem na dva rmuty. Moravský květový včelí med od dodavatele ze Skalice nad Svitavou se přidával přímo na varně. Výsledný dvanáctistupňový Medák s 5 % alkoholu má jemné medové aroma, dokonalý říz a plnou chuť s jemným chmelovým dozníváním, které je zakulaceno příjemnou medovou chutí vybízející k dalšímu napití. „Dlouho jsme vymýšleli a zkoušeli receptury pro takové pivo, které by mělo šanci navázat na úspěch našeho velikonočního Zeleného, a doplnilo tak portfolio jednorázových libůstek. Medové pivo tyto ambice určitě má,“ přibližuje nový speciál osoba nejpovolanější, vrchní sládek a ředitel pivovaru Milan Schramm.

Jak vyplývá z průzkumu, ve kterém agentura Focus začátkem října oslovila 1022 mužů a žen starších osmnácti let, o tom, že je med zdravý a prospěšný lidskému organismu, je přesvědčeno 87 % z nich. Respondenti ho nejčastěji používají ke slazení, na chleba či rohlík nebo k léčbě respiračních onemocnění. Jako dochucovadlo do piva si med dokáže představit 20 % dotázaných. Jistě se nejen oni přesvědčí, že pivo s přídavkem Medu chutná prostě skvěle.

Seznam všech restauračních zařízení v České republice, který se bude stále aktualizovat, najdou všichni zájemci (a příznivci pivních novinek) na webových stránkách www.starobrno.cz.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře