Reklama
reklama

Stánkaři už mají určená místa na Moravském náměstí. Prodávat začnou v pondělí

Na Zelném trhu skončil z důvodu rekonstrukce stánkový prodej a od pondělí 17. března je přesunut do parku na Moravské náměstí. Zeleninu a ovoce tam bude prodávat všech 115 stánkařů, kteří si na radnici městské části Brno-střed podali žádost. Už na podzim, v polovině listopadu, by se ale trhovci po rozsáhlé rekonstrukci Zelného trhu měli vrátit zpět.

Pro čerstvou zeleninu a ovoce budou Brňané půl roku mířit místo na Zelný trh na Moravské náměstí. Zelný trh totiž projde dlouho plánovanou rekonstrukcí. Týden před otevřením trhu označil správce prodejní místa po obvodu parku. Na jeden stánek počítá se šířkou dvou metrů. Stánky budou postaveny podél tří cest sbíhajících se ke kašně v parku.

Počet stánků na náměstí měl být původně omezen. Nakonec se radnice rozhodla vyhovět všem sto patnácti žádostem, které splňovaly požadavky. O přidělení jednotlivých stánků se rozhodlo veřejným losováním. Zeleninu, ovoce nebo v těchto měsících sazeničky budou stánkaři ve všední dny prodávat od sedmi hodin ráno do šesti hodin večer, v sobotu pak od sedmi do dvanácti hodin.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Komentáře