Reklama
reklama

Stánkaři už mají určená místa na Moravském náměstí. Prodávat začnou v pondělí

Na Zelném trhu skončil z důvodu rekonstrukce stánkový prodej a od pondělí 17. března je přesunut do parku na Moravské náměstí. Zeleninu a ovoce tam bude prodávat všech 115 stánkařů, kteří si na radnici městské části Brno-střed podali žádost. Už na podzim, v polovině listopadu, by se ale trhovci po rozsáhlé rekonstrukci Zelného trhu měli vrátit zpět.

Pro čerstvou zeleninu a ovoce budou Brňané půl roku mířit místo na Zelný trh na Moravské náměstí. Zelný trh totiž projde dlouho plánovanou rekonstrukcí. Týden před otevřením trhu označil správce prodejní místa po obvodu parku. Na jeden stánek počítá se šířkou dvou metrů. Stánky budou postaveny podél tří cest sbíhajících se ke kašně v parku.

Počet stánků na náměstí měl být původně omezen. Nakonec se radnice rozhodla vyhovět všem sto patnácti žádostem, které splňovaly požadavky. O přidělení jednotlivých stánků se rozhodlo veřejným losováním. Zeleninu, ovoce nebo v těchto měsících sazeničky budou stánkaři ve všední dny prodávat od sedmi hodin ráno do šesti hodin večer, v sobotu pak od sedmi do dvanácti hodin.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře