Reklama
reklama

Sprejeři zvelebí zeď na Mendlově náměstí, na počest skladatele Leoše Janáčka

V rámci letošního ročníku hudebního festivalu Brněnský Majáles bude ve středu v poledne patřit zeď na Mendlově náměstí sprejerům. Ti již potřetí předvedou své graffiti, chybět nebude ani soutěž v breakdance.

Téma tentokrát určilo sto šedesáté výročí narození Leoše Janáčka, který je nejvýznamnější hudební osobností spjatou s Brnem. „Právě jeho Příhody lišky Bystroušky se pokusí sprejeři ztvárnit společně s brněnským tatérem Mirem ze studia Revolt.Ink od dvanácti hodin,“ popsal mluvčí Majálesu Štěpán Neubauer.

Ve čtyři hodiny odpoledne pak vypukne soutěž v pouličním akrobatickém tanci breakdance. „Postupně se mezi sebou v tanečních soubojích tzv. battlech utkají tanečníci z brněnského studia High Edition a zájemci z řad veřejnosti. Vítěz si odnese hodnotné ceny,“ dodal Neubauer.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře