Reklama
reklama

Sportovci a neziskovky jsou v Brně rukojmí hazardu. Hrozí, že přijdou o peníze

Firmy provozujcí v Brně hazard – herní terminály, chtějí změnit přísnou podoby vyhlášky, která má jen z centra Brna vyhnat zhruba tři tisíce automatů. Jako způsob vyjednávání zvolili nátlak. Hrozí ukončením financování sportovních a neziskových aktivit. Server ŽítBrno.cz zveřejnil e-maily, které to potvrzují. Šéf společnosti Kajot Radim Jüttner v nich napsal ostatním provozovatelům hazardu, že by měli ukončit financování sportovních a neziskových aktivit. Na případ upozornila Česká televize.

Pro neziskové organizace a sportovní kluby jsou peníze od hazardních firem jedním z mála zdrojů příjmu. Pokud by o ně přišly, znamenalo by to pro ně řadu problémů. Organizace se nyní obávají o svou budoucnost a stávají se tak paradoxně zastánci hazardu.

 

„Přítomní dále diskutovali situaci v Brně. Byla shoda, že místní situace stagnuje a bez ohledu na všechna jednání, které jednotlivé asociace i firmy s vedením města vedly, není žádný pokrok. Přítomní se shodli, že místo dosavadního vyjednávání bez výsledku by měl nastoupit tvrdší postup, který zahrnuje právní kroky vůči městu Brnu a konec sponzoringu brněnských sportovních či neziskových aktivit," napsal podle serveru ŽítBrno.cz ředitel společnosti Kajot Radim Jüttner ostatním provozovatelům hazardu.

 

To, že se s nátlakem firem setkali, vedení Brna nepopírá. Vůbec nejvíc je pod tlakem městská část Brno-střed, odkud mají podle vyhlášky zmizet všechny VLT a ostatní hrací přístroje. Platnost vyhlášky odblokoval před necelým měsícům svým průlomovým rozhodnutím Ústavní soud a firmy, vydělávající na hazardu, má vyhláška připravit o milionové zisky. „Na radnici přichází dopisy od neziskových organizací, sportovních klubů na jedno společné téma. Chtějí regulaci hazardu, ale ne nulovou toleranci," potvrdil starosta městské části Brno-střed Libor Šťástka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře