Reklama
reklama

Sono centrum včetně nahrávacího studia je na prodej. Za 198 milionů korun

Ve středu 19. listopadu se uskuteční dobrovolná dražba architektonicky jedinečné budovy SONO Centrum Brno. Vyvolávací cena bude začínat na 198 milionech korun. Centrum před nedávnem vybudovala a otevřela společnost SONO Records, s.r.o. na Veveří v těsném sousedství Platinia a do stavby investovala přibližně 330 milionů korun. V budově je v současné době provozován úspěšný hudební klub, restaurace a hotel.

Areál je výsledkem developerských aktivit Jiřího Štopla, který se v minulosti podílel na vybudování a uvedení do provozu právě sousedícího objektu Platinium, které je dnes sídlem bank a významných brněnských firem, stejně jako platformou nabízející parkovací místa. Předmětem dražby je celý soubor budov SONO Centra, včetně movitého vybavení, přičemž důvodem prodeje je především zaměření se na budování dalších úspěšných brněnských developerských projektů v nejbližší budoucnosti.

Hudební klub SONO se za poměrně krátkou dobu velmi úspěšně etabloval a hostí různé výjimečné akce, které by v Brně jinak jen těžko nalezly prostory, jež by byly tak kvalitně a moderně vybaveny a měly zároveň i další zázemí pro pořádání velkých koncertů, diskoték, parties či například firemních akcí i pro významné nadnárodní subjekty. Klub má v současné době kapacitu přibližně 700 míst k sezení nebo 1200 míst k stání.

Restaurace, která k hudebnímu klubu přináleží, je značně vytížena, a to nejen v souvislosti s konáním hudební či jiné umělecké produkce v klubu, ale stala se i vyhledávaným místem pro svou dobrou a kvalitní kuchyni.

Třetím objektem v rámci plánovaného prodeje je i hotel s kapacitou 39 pokojů, tedy 80 lůžek, který si velice rychle našel pravidelnou klientelu, která se v něm ubytovává nejen v souvislosti s konáním akcí v klubu, ale také v rámci různých veletržních akcí, které se v Brně pravidelně konají. K celému komplexu patří i podzemní garáže s kapacitou 92 míst.

Prodej klubu, restaurace a hotelu SONO Centra má na starosti brněnská dražební společnost PROKONZULTA a.s., která dražbu připravuje.

„SONO Centrum je úspěšný projekt místního developera a o dražbu očekáváme velký zájem veřejnosti. Centrum se draží včetně kompletního inventáře - tedy movitého majetku a stávající provozovatel společnost SONO Records, známé a úspěšné nahrávací studio, předá novému majiteli kromě potřebného know-how i obchodní kontakty na stávající klientelu, včetně již dopředu nasmlouvaných akcí. Odhadní cena SONO Centra byla znalcem určena ve výši 450 milionů korun, takže vyvolávací cena začíná někde okolo 45 procent té odhadní. Podle mého názoru se jedná o velmi zajímavou investiční příležitost,“ sdělil Jaroslav Hradil, ředitel dražební společnosti.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře