Reklama
reklama

Sono centrum včetně nahrávacího studia je na prodej. Za 198 milionů korun

Ve středu 19. listopadu se uskuteční dobrovolná dražba architektonicky jedinečné budovy SONO Centrum Brno. Vyvolávací cena bude začínat na 198 milionech korun. Centrum před nedávnem vybudovala a otevřela společnost SONO Records, s.r.o. na Veveří v těsném sousedství Platinia a do stavby investovala přibližně 330 milionů korun. V budově je v současné době provozován úspěšný hudební klub, restaurace a hotel.

Areál je výsledkem developerských aktivit Jiřího Štopla, který se v minulosti podílel na vybudování a uvedení do provozu právě sousedícího objektu Platinium, které je dnes sídlem bank a významných brněnských firem, stejně jako platformou nabízející parkovací místa. Předmětem dražby je celý soubor budov SONO Centra, včetně movitého vybavení, přičemž důvodem prodeje je především zaměření se na budování dalších úspěšných brněnských developerských projektů v nejbližší budoucnosti.

Hudební klub SONO se za poměrně krátkou dobu velmi úspěšně etabloval a hostí různé výjimečné akce, které by v Brně jinak jen těžko nalezly prostory, jež by byly tak kvalitně a moderně vybaveny a měly zároveň i další zázemí pro pořádání velkých koncertů, diskoték, parties či například firemních akcí i pro významné nadnárodní subjekty. Klub má v současné době kapacitu přibližně 700 míst k sezení nebo 1200 míst k stání.

Restaurace, která k hudebnímu klubu přináleží, je značně vytížena, a to nejen v souvislosti s konáním hudební či jiné umělecké produkce v klubu, ale stala se i vyhledávaným místem pro svou dobrou a kvalitní kuchyni.

Třetím objektem v rámci plánovaného prodeje je i hotel s kapacitou 39 pokojů, tedy 80 lůžek, který si velice rychle našel pravidelnou klientelu, která se v něm ubytovává nejen v souvislosti s konáním akcí v klubu, ale také v rámci různých veletržních akcí, které se v Brně pravidelně konají. K celému komplexu patří i podzemní garáže s kapacitou 92 míst.

Prodej klubu, restaurace a hotelu SONO Centra má na starosti brněnská dražební společnost PROKONZULTA a.s., která dražbu připravuje.

„SONO Centrum je úspěšný projekt místního developera a o dražbu očekáváme velký zájem veřejnosti. Centrum se draží včetně kompletního inventáře - tedy movitého majetku a stávající provozovatel společnost SONO Records, známé a úspěšné nahrávací studio, předá novému majiteli kromě potřebného know-how i obchodní kontakty na stávající klientelu, včetně již dopředu nasmlouvaných akcí. Odhadní cena SONO Centra byla znalcem určena ve výši 450 milionů korun, takže vyvolávací cena začíná někde okolo 45 procent té odhadní. Podle mého názoru se jedná o velmi zajímavou investiční příležitost,“ sdělil Jaroslav Hradil, ředitel dražební společnosti.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře