Reklama
reklama

SMS jízdenky se nedočkavci snažili koupit už v pátek! První den systém funguje

Ostrý start systému SMS jízdenek v brněnské městské hromadné dopravě proběhl bez problémů. Potvrdila to mluvčí podniku Linda Hailichová. "Po spuštění prodeje, tedy v pondělí po půlnoci jsme žádné technické problémy nezaznamenali," uvedla mluvčí. Problémy ale měli nedočkavci, kteří si sms jízdenky zkoušeli koupit například už od pátečního večera.

Do 9 hodin ráno si SMS jízdenku pořídilo 140 cestujících. "Převažovaly nákupy krátkodobé jízdenky na 75 minut za 29 korun. Jízdenku celodenní za 99 korun si koupili jen čtyři cestující," uvedla Hailichová.

Přestože si lidé mohou vybrat ze dvou typů jízdenek, mnoho z nich volá po jízdence krátkodobé. "Škoda, že to neumí jízdenku za 20 korun na 15 minut. Pro krátkou cestu do centra budu pořád muset hledat trafiku," uvedl například David Krásenský.

Dopravní podnik ale slibuje, že podle zájmu může kdykoliv sortiment jízdenek rozšířit. Doufá, že cestující díky nové službě omezí nákup jízdenek u řidičů, což zjednoduší jejich práci. Prodej jízdenek totiž provoz linek zdržuje. "Začínáme s tím, že jízdenka na 75 minut má zejména nahradit jízdenku prodávanou u řidiče. Portfolio nabízených jízdenek se totiž může během několika měsíců podle požadavků zákazníků rozšířit, potvrdila mluvčí.

Jak koupit SMS jízdenku: Cestující napíše textovou zprávu ve znění: BRNO pro jízdenku za 29 Kč s platností 75 minut, BRNOD pro jízdenku za 99 Kč s platností 24 hodin. Text odešle na telefonní číslo 90206. Přibližně 2 minuty od odeslání SMS zprávy cestující obdrží SMS jízdenku. Základní podmínkou pro nákup SMS jízdenky je aktivace služby Premium SMS u mobilního operátora majitele mobilního komunikačního zařízení. SMS jízdenku lze získat pouze se SIM kartou českých mobilních operátorů. 

Po zaslání textové zprávy musí cestující vyčkat na odpověď a přibližně do 2 minut obdrží SMS jízdenku s vymezenou dobou její platnosti. V textu obdržené SMS jízdenky jsou dále uvedeny informace: označení dopravce, druh a cena jízdenky, doba platnosti, HASH kód, kontrolní kód SMS jízdenky, upozornění. Tento text také cestující předkládá při kontrole revizorům.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře