Reklama
reklama

SMS jízdenky přijdou do Brna 25. listopadu. Upozorní na ně letáky i revizoři

Systém SMS jízdenek tak začne v brněnské městské hromadné dopravě fungovat v pondělí 25. listopadu. Protože dopravní podnik zatím jízdenky jen testuje, budou v nabídce zatím jen jízdenky na 75 minut za 29 korun a na 24 hodin za 99 korun. Podle poptávky cestujících se portfolio nabízených jízdenek může do budoucna rozšířit.

Cestující městskou hromadnou dopravou v Brně se konečně dočkají SMS jízdenek. Přes komplikace při výběrových řízeních, které zavedení SMS jízdenek oddálily minimálně o rok a půl, se jejich spuštění očekává na začátku posledního listopadového týdne.

"Půjde o počáteční provoz a uvidíme, o jaké jízdenky bude zájem. Není problém nabídku jízdenek rozšířit, pokud bude poptávka třeba po půlhodinové," uvedla mluvčí brněnského dopravního podniku Linda Hailichová. V nejbližších dnech bude také spuštěna marketingová kampaň, která bude cestující na nový produkt upozorňovat. „Ve spolupráci s dodavatelskou firmou bude reklama na sms jízdenky v tramvajích, na tramvajích, na zastávkových stojanech, na závěsných madlech a revizoři budou rozdávat informační vizitky,“ popsala kampaň Hailichová.

Od zaslání sms a zakoupení jízdenky musí cestující počítat s tím, že jízdenka začne platit za 90 vteřin. „Jde o umělou prodlevu, která zabraňuje tomu, aby si černí pasažéři kupovali jízdenky až v okamžiku, kdy vidí revizora,“ vysvětlila mluvčí.

Veřejná zakázka na sms jízdenky byla v Brně původně zahájena již 29. února 2012, nabídku tehdy podali čtyři dodavatelé, z nichž jeden byl vyloučen pro nesplnění podmínek. K zadávacímu řízení podaly dva subjekty (Airtoy a Dial Telecom) námitky. Po přezkoumání daných skutečností byly námitky odmítnuty. Společnost Dial Telecom podala proto návrh na přezkoumání úkonů zadavatele k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. V dubnu 2013 zrušil DPMB výběrové řízení z důvodu několikanásobného překročení lhůt ÚOHS a neprodleně vyhlásil druhé výběrové řízení, tentokrát v podlimitní podobě. Až do září bylo nutné počkat na stanovisko České národní banky, zda je nutné, aby dodavatel systému SMS jízdenek vlastnil registraci k platebnímu styku. Na základě stanoviska ČNB bylo druhé výběrové řízení zrušeno a obratem vypsáno nové. V něm bylo 10. října rozhodnuto, že dodavatelem SMS jízdenek v Brně bude společnost Direct Pay.

Z každé prodané jízdenky vítězná firma získá 14,7 procenta ceny, což je údajně jedna z nejnižších provizí v republice. Brněnský dopravní podnik podepsal smlouvu na dva roky a očekává, že měsíčně pomocí sms prodá 80 tisíc jízdenek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Křik a rány ozývající se z královopolských ulic probudily v pátek kolem třetí hodiny ráno tamní obyvatele a obrátili se na linku 156.
12.08.2018 - 07:34
Komentáře