Reklama
reklama

Slavnosti masek na náměstí Svobody navštívily stovky lidí

Týdenní festival Divadelní svět zakončil v pátek průvod masek od Zelného trhu až na náměstí Svobody, kde se na slavnostním pódiu rozhodovalo o nejlépe namaskované skupině. Tradiční přehlídku si nenechaly ujít stovky lidí.

Letošním mottem slavnosti bylo „Život je kabaret“ a v průvodu se vystřídala městská divadla jako například Reduta, Městské divadlo Brno, divadlo Husa na provázku a další. „Líbí se mi, že se masky liší od loňských let, až na jedno divadlo, to už má tradičně stejné,“ komentovala barevné náměstí návštěvnice Alžběta Rádsetoulalová. „Mám Brno ráda, když je takhle zaplněné a akční,“ dodala Rádsetoulalová.

 

Odbornou porotu zaujaly nejvíce noční můry herců brněnského HaDivadla. Zasedla v ní herečka a moderátorka Zuzana Slavíková, badmintonista Petr Koukal nebo brněnská spisovatelka Kateřina Tučková. Přehlídku si nenechaly ujít i další známé osobnosti jako herec Miroslav Donutil nebo scénograf Jaroslav Milfajt.

 

  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře