Reklama
reklama

Skleněné půllitry se rozzáří vánočním světlem. Pulihrášek pak na zimu zhasne

Advent se kvapem blíží a ještě před tím, než se rozsvítí jeden z jeho symbolů, tedy strom na náměstí Svobody, připravil pivovar Starobrno také „takové malé Vánoce“. Na Mendlově náměstí stojí Pulihrášek, tedy skleněný umělecký objekt z vyřazených pivních starobrněnských půllitrů. Za pouhých několik týdnů už přirostl k srdci nejenom lidem v pivovaru, ale taky spoustě Brňanů. Pulihráškovo okolí se proto obleče do svátečního a zítra se slavnostně vánočně rozzáří.

Slavnostní rozsvícení vánočního Pulihrášku, které se uskuteční už tento čtvrtek 28. listopadu v 16 hodin. Při této příležitosti bude pivovar Starobrno rozdávat i první vánoční dárky v podobě novinkového piva Starobrno Reserva 2013. Stovka Brňanů je dostane od hostesek přímo na místě.  

"S tímto rozsvícením pomalu Pulihráškova sezóna končí, protože zima by mu venku nesvědčila. Na jaře se ale vrátí na své původní místo," dodala k akci manažerka pivovaru Kateřina Beute.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře