Reklama
reklama

Silvestr: Čtyři zásahy rachejtlí, muž vypadl z balkónu a chlapec se otrávil alkoholem

Silvestr 2013 byl v Brně a na jižní Moravě ve znamení alkoholu a rachejtlí. Podle záchranářů byl téměř každý ošetřený pacient pod vlivem alkoholu. V Brně se alkoholem dokonce otrávil dvanáctiletý chlapec, který skončil v dětské nemocnici, a pyrotechnika zranila čtyři lidi. Naštěstí jen lehce.

Silvestrovská noc znamenala pro záchranáře v Brně a na jižní Moravě opravdu rušnou noc. Od 18 hodin do půlnoci vyjížděli k 70 případům, od půlnoci do 6 hodiny ráno k 113 událostem.

Úrazy od pyrotechniky řešili lékaři u čtyř pacientů. V obci Jevišovka byla od petardy zraněná mladá žena a dítě. Žena utrpěla popáleniny obličeje, dítě zranění hlavy, obě zranění však byla lehká. Další poranění od petardy utrpěl v obci Okrouhlá muž, jeho zranění ruky byla také lehká. Zranění oka si pak způsobil chlapec v Tišnově.

Do Rajhradu vyjížděli k muži, který v opilosti vypadl z balkónu v prvním patře. „Muž utrpěl zranění hlavy, ale i přes mechanismus úrazu jde o zranění spíše lehčí, v terénu nebyla zřejmá zranění, která by jej ohrožovala na životě,“ uvedla mluvčí záchranářů Barbora Zuchová.

 „Největším problémem byl o silvestrovské noci opět alkohol. Ošetřili jsme 15 osob intoxikovaných alkoholem a někteří z nich byli mladiství, nejmladší dítě mělo 12 let.  Vlastně téměř každý ošetřený pacient byl pod vlivem alkoholu,“ dodala Zuchová.

Na Silvestra vyslali záchranáři o 4 týmy víc oproti běžným dnům. Do půlnoci vyjížděli ke 228 případům, z toho od 18 hodin do 24 hodin k 70 případům, od půlnoci do 6 hodin k 113 událostem. Celkem tedy za silvestrovskou noc (od 18 do 6 hodin)  týmy záchranářů zasahovaly u  183 případů. Pro srovnání lze uvést data za stejné období z minulých let. V roce  2011 měli 132 akcí, 2012 141 akcí. „Z pohledu počtu výjezdů je zřejmá  narůstající tendence a letošní rok znamenal výrazné zvýšení zatížení nejen výjezdových týmů, ale i zdravotnického operačního střediska,“ dodala mluvčí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře