Reklama
reklama

Silný vítr vyvracel stromy, padal i komín

Celý čtvrtek zaměstnal hasiče na Brněnsku silný vítr, ti museli vyjíždět k celkem sedmdesáti osmi událostem. Nejčastěji odklizovali popadané stromy, v Židenicích zase starý komín.

„Nejvíc práce měli hasiči na Brněnsku. Museli během dne vyjíždět k jedenatřiceti případům spojených s větrem,“ popsal mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. V brněnských Židenicích spadly na silnici části staršího komínu z bytovky. „ Hasiči zajistili nebezpečný prostor před budovou a odstranili další uvolněné kusy komínového tělesa,“ dodal.

Nejčastěji se museli hasiči vypořádat s kmeny stromů, které blokovaly dopravu na silnicích, nebezpečně ohrožovaly okolí nebo poškozovaly dráty elektrického vedení. „Výjezdy tohoto typu jsou si velmi podobné. Hasiči zajistí místo události proti případné nehodě a pomocí motorové pily odstraní části stromu, které brání v průjezdu. Očistí vozovku od větví a dřevních nečistot a silnici opět zprůjezdní,“ popsal mluvčí.

Na Hodonínsku bylo podobných případů čtrnáct, na Vyškovsku třináct a na Blanensku devět. Z Brna do Chrlic byla ve večerních hodinách namísto vlaku zavedena náhradní autobusová doprava.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře