Reklama
reklama

Silný vítr vyvracel stromy, padal i komín

Celý čtvrtek zaměstnal hasiče na Brněnsku silný vítr, ti museli vyjíždět k celkem sedmdesáti osmi událostem. Nejčastěji odklizovali popadané stromy, v Židenicích zase starý komín.

„Nejvíc práce měli hasiči na Brněnsku. Museli během dne vyjíždět k jedenatřiceti případům spojených s větrem,“ popsal mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. V brněnských Židenicích spadly na silnici části staršího komínu z bytovky. „ Hasiči zajistili nebezpečný prostor před budovou a odstranili další uvolněné kusy komínového tělesa,“ dodal.

Nejčastěji se museli hasiči vypořádat s kmeny stromů, které blokovaly dopravu na silnicích, nebezpečně ohrožovaly okolí nebo poškozovaly dráty elektrického vedení. „Výjezdy tohoto typu jsou si velmi podobné. Hasiči zajistí místo události proti případné nehodě a pomocí motorové pily odstraní části stromu, které brání v průjezdu. Očistí vozovku od větví a dřevních nečistot a silnici opět zprůjezdní,“ popsal mluvčí.

Na Hodonínsku bylo podobných případů čtrnáct, na Vyškovsku třináct a na Blanensku devět. Z Brna do Chrlic byla ve večerních hodinách namísto vlaku zavedena náhradní autobusová doprava.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře