Reklama
reklama

Sezónu venkovních akcí v parcích a na náměstích zahájí Velikonoční slavnosti

Parky a náměstí v centru Brna i letos oživí několik velkých trhů a prázdninový festival. Sezónu venkovních akcí zahájí Velikonoční slavnosti, které se konají na náměstí Svobody již popáté, a to od 11. do 18. dubna.

Pro návštěvníky bude otevřeno přes čtyřicet prodejních stánků s velikonočním a dárkovým zbožím z produkce drobných řemeslníků či prodejců a s občerstvením. Každý den odpoledne od 14 do 18 hodin bude na pódiu probíhat doprovodný program, jehož hlavním lákadlem jsou folklórní vystoupení, pro děti také zahrají divadla a pro dospělé hudební skupiny žánrově sahající od netradičně pojaté lidové hudby, přes folk až po swing či keltskou muziku. Denně se také otevře velikonoční dílna. A jak se již stalo tradicí, na Zelený čtvrtek se bude návštěvníkům servírovat špenátová polévka a čepovat zelené pivo.

Bližší informace o sortimentu na stáncích, kompletní doprovodný program a fotografie z předešlých ročníků Velikonočních slavností jsou zveřejněny na www.velikonocnislavnosti.cz. Vstup je zdarma.

Letos podruhé se připravuje i festival Léto v centru. Ten začne v den Svátku hudby, tedy v sobotu 21. června, a hlavní část jeho programu bude probíhat každý prázdninový pátek v parku na Moravském náměstí. Malí návštěvníci se mohou těšit na odpolední výtvarné dílny a pohádky, ti velcí pak na večerní koncerty všech žánrů. Na podzim pak proběhne pátý ročník Festivalu v centru dění, který postupně v centru Brna přinese Slavnosti piva (11.–14. září), Slavnosti jídla (18.–21. září), Slavnosti vína (26. září–3. října) a Slavnosti řemesel (6.–12. října). Vzhledem k tomu, jak se podařilo naplánovat rekonstrukci Zelného trhu, počítá se i s organizací šestého ročníku Vánoc na Zelňáku, a to v termínu 28. listopadu–23. prosince.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře