Reklama
reklama

Sezónu venkovních akcí v parcích a na náměstích zahájí Velikonoční slavnosti

Parky a náměstí v centru Brna i letos oživí několik velkých trhů a prázdninový festival. Sezónu venkovních akcí zahájí Velikonoční slavnosti, které se konají na náměstí Svobody již popáté, a to od 11. do 18. dubna.

Pro návštěvníky bude otevřeno přes čtyřicet prodejních stánků s velikonočním a dárkovým zbožím z produkce drobných řemeslníků či prodejců a s občerstvením. Každý den odpoledne od 14 do 18 hodin bude na pódiu probíhat doprovodný program, jehož hlavním lákadlem jsou folklórní vystoupení, pro děti také zahrají divadla a pro dospělé hudební skupiny žánrově sahající od netradičně pojaté lidové hudby, přes folk až po swing či keltskou muziku. Denně se také otevře velikonoční dílna. A jak se již stalo tradicí, na Zelený čtvrtek se bude návštěvníkům servírovat špenátová polévka a čepovat zelené pivo.

Bližší informace o sortimentu na stáncích, kompletní doprovodný program a fotografie z předešlých ročníků Velikonočních slavností jsou zveřejněny na www.velikonocnislavnosti.cz. Vstup je zdarma.

Letos podruhé se připravuje i festival Léto v centru. Ten začne v den Svátku hudby, tedy v sobotu 21. června, a hlavní část jeho programu bude probíhat každý prázdninový pátek v parku na Moravském náměstí. Malí návštěvníci se mohou těšit na odpolední výtvarné dílny a pohádky, ti velcí pak na večerní koncerty všech žánrů. Na podzim pak proběhne pátý ročník Festivalu v centru dění, který postupně v centru Brna přinese Slavnosti piva (11.–14. září), Slavnosti jídla (18.–21. září), Slavnosti vína (26. září–3. října) a Slavnosti řemesel (6.–12. října). Vzhledem k tomu, jak se podařilo naplánovat rekonstrukci Zelného trhu, počítá se i s organizací šestého ročníku Vánoc na Zelňáku, a to v termínu 28. listopadu–23. prosince.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře