Reklama
reklama

Sezóna rychlých koleček v ulicích a na okruhu začíná

V sobotu 10. května proběhne druhá letošní jízda Brnem na in-line bruslích. Startuje se v 17 hodin z Moravského náměstí a peloton projede mimo jiné celý střed města.

Letos se pojede tato trasa jen jednou z důvodu mnoha dopravních uzavírek, především ulice Milady Horákové,“ upřesnil Radomil Dojiva z pořadatelského Sportovního klubu Black Ice.

Celková délka trasy bude jako vždy cca 10 kilometrů, jízda potrvá asi hodinu a dohlížet na její bezproblémový průběh bude Městská policie Brno.
„Jde o květnovou jízdu, a protože máj je lásky čas, bude tedy zamilovaná. Přijďte v růžovém, se svým miláčkem, na helmě, ruce, obličeji, brusli mějte srdíčko, Amorův šíp nebo jiný symbol zamilovaných,“ popsal charakter jízdy Dojiva.

Celý seriál tradičních jízd ulicemi Brna odstartoval 26. dubna a potrvá do října. Třetí jízda je v plánu 28. června. Účastnické poplatky se nevybírají, ale je nutné mít vlastní brusle a helmu a doporučeny jsou chrániče. Více informací najdete na webu www.brno-inline.cz. 

Okruh nabízí kvalitní povrch a klid
Komu nevyhovuje povrch nebo provoz v centru města, může využít závodní dráhu Masarykova okruhu obklopenou lesem. Díky dostatečné šířce a kvalitnímu povrchu jsou in-line jízdy přístupné bruslařům všech úrovní, od začátečníků až po zkušené jezdce.

Jedinou podmínkou účasti je bezpečnostní výstroj – helma a chrániče kolen i loktů. Po dobu konání každé jízdy (od 18.30 do 20 hodin) bude účastníkům k dispozici technická i zdravotnická služba. Zájemci za 90 minut zaplatí 50 korun. Parkování je možné na parkovišti uvnitř areálu Masarykova okruhu.

Seriál jízd pro příznivce kolečkových bruslí startuje v pátek 9. května, další je v plánu 23. května, poslední se uskuteční 22. srpna. Přesný rozpis termínů na celou sezónu je zveřejněn na webu www.automotodrombrno.cz .

Zdroj: www.brno.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Komentáře