Reklama
reklama

Sezóna rychlých koleček v ulicích a na okruhu začíná

V sobotu 10. května proběhne druhá letošní jízda Brnem na in-line bruslích. Startuje se v 17 hodin z Moravského náměstí a peloton projede mimo jiné celý střed města.

Letos se pojede tato trasa jen jednou z důvodu mnoha dopravních uzavírek, především ulice Milady Horákové,“ upřesnil Radomil Dojiva z pořadatelského Sportovního klubu Black Ice.

Celková délka trasy bude jako vždy cca 10 kilometrů, jízda potrvá asi hodinu a dohlížet na její bezproblémový průběh bude Městská policie Brno.
„Jde o květnovou jízdu, a protože máj je lásky čas, bude tedy zamilovaná. Přijďte v růžovém, se svým miláčkem, na helmě, ruce, obličeji, brusli mějte srdíčko, Amorův šíp nebo jiný symbol zamilovaných,“ popsal charakter jízdy Dojiva.

Celý seriál tradičních jízd ulicemi Brna odstartoval 26. dubna a potrvá do října. Třetí jízda je v plánu 28. června. Účastnické poplatky se nevybírají, ale je nutné mít vlastní brusle a helmu a doporučeny jsou chrániče. Více informací najdete na webu www.brno-inline.cz. 

Okruh nabízí kvalitní povrch a klid
Komu nevyhovuje povrch nebo provoz v centru města, může využít závodní dráhu Masarykova okruhu obklopenou lesem. Díky dostatečné šířce a kvalitnímu povrchu jsou in-line jízdy přístupné bruslařům všech úrovní, od začátečníků až po zkušené jezdce.

Jedinou podmínkou účasti je bezpečnostní výstroj – helma a chrániče kolen i loktů. Po dobu konání každé jízdy (od 18.30 do 20 hodin) bude účastníkům k dispozici technická i zdravotnická služba. Zájemci za 90 minut zaplatí 50 korun. Parkování je možné na parkovišti uvnitř areálu Masarykova okruhu.

Seriál jízd pro příznivce kolečkových bruslí startuje v pátek 9. května, další je v plánu 23. května, poslední se uskuteční 22. srpna. Přesný rozpis termínů na celou sezónu je zveřejněn na webu www.automotodrombrno.cz .

Zdroj: www.brno.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Tramvaj Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Každý má občas "den blbec" a dělá chyby. Ať už je to zapříčiněné osobními důvody nebo se jen ráno vzbudil s bolestí hlavy. Co se ale stane, když takový den má zrovna řidič tramvaje a v...
22.02.2018 - 06:51
Pavel Navrátil vynikal vztahem k přírodě, citlivostí a smyslovostí malby a odvahou k technologickým experimentům, díky čemuž je řazen k důležitým osobnostem české malby 2. poloviny 20. století....
21.02.2018 - 20:11
Olympijský festival Brno Foto: MMB/ M. Schmerková
Dnes do Brna zavítají čeští olympijští reprezentanti, kteří se vrátili z Koreje. Návštěvníci olympijského festivalu tak budou mít šanci pozdravit bronzovou medailistku Evu Samkovou s jejími trenéry a...
21.02.2018 - 11:34
Komentáře