Reklama
reklama

Sezóna rychlých koleček v ulicích a na okruhu začíná

V sobotu 10. května proběhne druhá letošní jízda Brnem na in-line bruslích. Startuje se v 17 hodin z Moravského náměstí a peloton projede mimo jiné celý střed města.

Letos se pojede tato trasa jen jednou z důvodu mnoha dopravních uzavírek, především ulice Milady Horákové,“ upřesnil Radomil Dojiva z pořadatelského Sportovního klubu Black Ice.

Celková délka trasy bude jako vždy cca 10 kilometrů, jízda potrvá asi hodinu a dohlížet na její bezproblémový průběh bude Městská policie Brno.
„Jde o květnovou jízdu, a protože máj je lásky čas, bude tedy zamilovaná. Přijďte v růžovém, se svým miláčkem, na helmě, ruce, obličeji, brusli mějte srdíčko, Amorův šíp nebo jiný symbol zamilovaných,“ popsal charakter jízdy Dojiva.

Celý seriál tradičních jízd ulicemi Brna odstartoval 26. dubna a potrvá do října. Třetí jízda je v plánu 28. června. Účastnické poplatky se nevybírají, ale je nutné mít vlastní brusle a helmu a doporučeny jsou chrániče. Více informací najdete na webu www.brno-inline.cz. 

Okruh nabízí kvalitní povrch a klid
Komu nevyhovuje povrch nebo provoz v centru města, může využít závodní dráhu Masarykova okruhu obklopenou lesem. Díky dostatečné šířce a kvalitnímu povrchu jsou in-line jízdy přístupné bruslařům všech úrovní, od začátečníků až po zkušené jezdce.

Jedinou podmínkou účasti je bezpečnostní výstroj – helma a chrániče kolen i loktů. Po dobu konání každé jízdy (od 18.30 do 20 hodin) bude účastníkům k dispozici technická i zdravotnická služba. Zájemci za 90 minut zaplatí 50 korun. Parkování je možné na parkovišti uvnitř areálu Masarykova okruhu.

Seriál jízd pro příznivce kolečkových bruslí startuje v pátek 9. května, další je v plánu 23. května, poslední se uskuteční 22. srpna. Přesný rozpis termínů na celou sezónu je zveřejněn na webu www.automotodrombrno.cz .

Zdroj: www.brno.cz

Autor: 
redakce
Aktuálně
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Komentáře