Reklama
reklama

Senátorem za Brno-město je Zdeněk Papoušek

Za volební obvod Brno-město v Senátu zasedne středoškolský pedagog Zdeněk Papoušek, který kandidoval za KDU-ČSL. V rozhodujícím druhém kole voleb porazil ředitele Úrazové nemocnice Brno Karla Doležala z ČSSD. Papoušek v horní parlamentní komoře nahradí senátora Miloše Janečka, který vypadl už v prvním kole voleb.

Papoušek je vystudovaný sociolog, který dvacet let působil ve Fondu ohrožených dětí. Zvítězil už v prvním kole senátních voleb. Ve druhém získal 63,69 procenta hlasů, hlasovalo pro něj 13 300 lidí. V Senátu se chce zaměřit na zákony proti korupci a zákony, které se týkají ohrožených dětí, tak aby neupřednostňovaly ústavy místo péče v rodinách a nekomplikovaly život pěstounským rodinám.  

"Děkuji mnohokrát všem, kteří přišli ke druhému kolu senátních voleb a dali mi svůj hlas a také těm, kteří volit nemohli a během kampaně mě podporovali. Je to naše společné vítězství! Děkuji také svému protikandidátovi Ing. Karlu Doležalovi za velmi korektní až přátelskou kampaň. Jeho férového přístupu si velmi vážím," uvedl po zveřejnění výsledků voleb na svém facebookovém profilu Papoušek.

Papoušek se narodil 10. prosince 1956 v obci Heršpice na Vyškovsku. Vystudoval filozofii a sociologii na Masarykově univerzitě v Brně. Pracoval mimo jiné jako kurátor, měl na starosti lidi propuštěné z výkonu trestu, řadu let působil jako ředitel brněnské pobočky Fondu ohrožených dětí. Má zkušenosti s pomáháním bezdomovcům, problémovým rodinám, lidem závislým na drogách nebo zanedbaným, týraným a zneužívaným dětem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře