Reklama
reklama

Senátorem za Brno-město je Zdeněk Papoušek

Za volební obvod Brno-město v Senátu zasedne středoškolský pedagog Zdeněk Papoušek, který kandidoval za KDU-ČSL. V rozhodujícím druhém kole voleb porazil ředitele Úrazové nemocnice Brno Karla Doležala z ČSSD. Papoušek v horní parlamentní komoře nahradí senátora Miloše Janečka, který vypadl už v prvním kole voleb.

Papoušek je vystudovaný sociolog, který dvacet let působil ve Fondu ohrožených dětí. Zvítězil už v prvním kole senátních voleb. Ve druhém získal 63,69 procenta hlasů, hlasovalo pro něj 13 300 lidí. V Senátu se chce zaměřit na zákony proti korupci a zákony, které se týkají ohrožených dětí, tak aby neupřednostňovaly ústavy místo péče v rodinách a nekomplikovaly život pěstounským rodinám.  

"Děkuji mnohokrát všem, kteří přišli ke druhému kolu senátních voleb a dali mi svůj hlas a také těm, kteří volit nemohli a během kampaně mě podporovali. Je to naše společné vítězství! Děkuji také svému protikandidátovi Ing. Karlu Doležalovi za velmi korektní až přátelskou kampaň. Jeho férového přístupu si velmi vážím," uvedl po zveřejnění výsledků voleb na svém facebookovém profilu Papoušek.

Papoušek se narodil 10. prosince 1956 v obci Heršpice na Vyškovsku. Vystudoval filozofii a sociologii na Masarykově univerzitě v Brně. Pracoval mimo jiné jako kurátor, měl na starosti lidi propuštěné z výkonu trestu, řadu let působil jako ředitel brněnské pobočky Fondu ohrožených dětí. Má zkušenosti s pomáháním bezdomovcům, problémovým rodinám, lidem závislým na drogách nebo zanedbaným, týraným a zneužívaným dětem.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře