Reklama
reklama

Šalina Pub jede s pivem na ohňostroje

Třicet osm míst k sezení a sedmnáct míst ke stání je v opravdové hospodě na kolejích. Představuje ji unikátní projekt brněnského dopravního podniku a pivovaru Starobrno. Šalina Pub má plnohodnotný pivní výčep a lidé si v ní mohou zpříjemnit cestu například na ohňostroje na Brněnské přehradě.

Slavnostním ohňostrojem nad hradem Špilberkem začal Festival kultury a zábavy Brno - město uprostřed Evropy. Jeho součástí je i mezinárodní soutěžní přehlídka ohňostrojů Starobrno – Ignis Brunensis. „A nás moc těší, že jsme se Starobrnem opět u toho. Kromě spousty skvělého piva, které určitě umocní zážitek z ohňostrojů a doprovodných akcí, chceme Brňákům i turistům nabídnout i další mimořádné zážitky. Jedním z nich je jízda Šalina Pubem, který opět vyrazí do brněnských ulic,“ uvádí mluvčí společnosti Heineken Kateřina Beute.

Trasa, po které pivní šalina pojede, vede kolem nejzajímavějších míst v centru Brna a poblíž něj. Cestující pojedou nejčastěji přes Moravské náměstí na Kraví horu, odtud Husovou na Hlavní nádraží a zpět na místo nástupu. Trasa není pevně dána, bude se uzpůsobovat dopravní situaci.

Nastupovat se bude na náměstí Svobody. Kromě již zmíněných okružních jízd, které trvají 45 minut, mohou letos pivní šalinu lidé využít i k cestě do dějiště ohňostrojů. Jízdné stojí 60 korun, starobrněnská piva Medium a novinkový extra chmelený Drak se v šalině platí zvlášť. První jízda unikátní tramvaje přestavěné na restaurační zařízení se spoustou vychytávek se uskutečnila v den prvního ohňostroje v pátek 23. května. Pivní Šalina jela na Kraví horu, odkud byl krásný výhled na nesoutěžní ohňostroj nad Špilberkem. Další ohňostroje, na které pojede i pivní šalina, se konají 7., 11., 14. a 18. června na Brněnské přehradě. Poslední ohňostroj bude 21. června opět na Špilberku. Začátek je vždy ve 22:30 hodin.

Šalina pub je unikátní hospoda na kolejích, která nabízí 38 míst k sezení a 17 míst ke stání. Výčep umožňuje točit najednou tři druhy piva - Starobrno Tradiční, Starobrno Medium a Starobrno Ležák. Dát si můžete i nealko a teplé nápoje či vybraná jídla. Naleznete zde opravdové vychytávky jako třeba speciální držáky na pivo. Nechybí ani toaleta, audio video systém a možnost připojení na WiFi.

S novinami CENTRUM news a pivovarem Starobrno můžete soutěžit o novinku extra chmelený ležák Starobrno Drak. Soutěžní otázky naleznete v červnu na www.centrumnews.cz.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře