Reklama
reklama

Šalina Pub jede s pivem na ohňostroje

Třicet osm míst k sezení a sedmnáct míst ke stání je v opravdové hospodě na kolejích. Představuje ji unikátní projekt brněnského dopravního podniku a pivovaru Starobrno. Šalina Pub má plnohodnotný pivní výčep a lidé si v ní mohou zpříjemnit cestu například na ohňostroje na Brněnské přehradě.

Slavnostním ohňostrojem nad hradem Špilberkem začal Festival kultury a zábavy Brno - město uprostřed Evropy. Jeho součástí je i mezinárodní soutěžní přehlídka ohňostrojů Starobrno – Ignis Brunensis. „A nás moc těší, že jsme se Starobrnem opět u toho. Kromě spousty skvělého piva, které určitě umocní zážitek z ohňostrojů a doprovodných akcí, chceme Brňákům i turistům nabídnout i další mimořádné zážitky. Jedním z nich je jízda Šalina Pubem, který opět vyrazí do brněnských ulic,“ uvádí mluvčí společnosti Heineken Kateřina Beute.

Trasa, po které pivní šalina pojede, vede kolem nejzajímavějších míst v centru Brna a poblíž něj. Cestující pojedou nejčastěji přes Moravské náměstí na Kraví horu, odtud Husovou na Hlavní nádraží a zpět na místo nástupu. Trasa není pevně dána, bude se uzpůsobovat dopravní situaci.

Nastupovat se bude na náměstí Svobody. Kromě již zmíněných okružních jízd, které trvají 45 minut, mohou letos pivní šalinu lidé využít i k cestě do dějiště ohňostrojů. Jízdné stojí 60 korun, starobrněnská piva Medium a novinkový extra chmelený Drak se v šalině platí zvlášť. První jízda unikátní tramvaje přestavěné na restaurační zařízení se spoustou vychytávek se uskutečnila v den prvního ohňostroje v pátek 23. května. Pivní Šalina jela na Kraví horu, odkud byl krásný výhled na nesoutěžní ohňostroj nad Špilberkem. Další ohňostroje, na které pojede i pivní šalina, se konají 7., 11., 14. a 18. června na Brněnské přehradě. Poslední ohňostroj bude 21. června opět na Špilberku. Začátek je vždy ve 22:30 hodin.

Šalina pub je unikátní hospoda na kolejích, která nabízí 38 míst k sezení a 17 míst ke stání. Výčep umožňuje točit najednou tři druhy piva - Starobrno Tradiční, Starobrno Medium a Starobrno Ležák. Dát si můžete i nealko a teplé nápoje či vybraná jídla. Naleznete zde opravdové vychytávky jako třeba speciální držáky na pivo. Nechybí ani toaleta, audio video systém a možnost připojení na WiFi.

S novinami CENTRUM news a pivovarem Starobrno můžete soutěžit o novinku extra chmelený ležák Starobrno Drak. Soutěžní otázky naleznete v červnu na www.centrumnews.cz.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře