Reklama
reklama

Ryanair ruší lety do Londýna. Ve středu a v sobotu

O něco menší výběr v odletech a příletech budou mít Jihomoravané, kteří budou chtít od července cestovat letadlem do Londýna.

Nízkonákladová společnost Ryanair, která z brněnského letiště pravidelně odlétá, totiž ruší středeční a sobotní rotace. Ve všech ostatních dnech zůstává spojení s letištěm Stansted zachováno. Jak vyplývá z letového řádu, aerolinky každodenníspojení obnoví zase od září, tedy po ukončení prázdnin.

Během letní sezóny se návyky cestujících mění pravidelně. „Pravděpodobně společnost ruší nejméně vytížené spoje, protože v létě je výrazně větší poptávka po Kanárských ostrovech a jiných přímořských destinacích, kam naopak lety přidává,“ myslí si ekonom Tomáš Trávníček. Bohužel pro Brno, to ale není případ tuřanského letiště, ovšem k moři se mohou lidé na vlastní pěst vydat pravidelnými lety z Bratislavy. „Není bez zajímavosti, že  právě středa a sobota bývají dny, kdy se u moře vyměňují turnusy turistů ze západní Evropy, kteří nevyužívají služeb cestovních kanceláří,“ dodává Trávníček.

 

Ceny letenek z Brna do Londýna se ani v létě nezvýšily, naopak cestující mezi městy na severu Evropy a oblíbenými letními destinacemi zaplatí částky, které mnohdy už nemají s konceptem low-cost moc společného. Středeční spojení Brna s Londýnem zajišťuje i konkureční dopravce, společnost  Wizzair, ovšem na letiště Luton.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře