Reklama
reklama

Ryanair ruší lety do Londýna. Ve středu a v sobotu

O něco menší výběr v odletech a příletech budou mít Jihomoravané, kteří budou chtít od července cestovat letadlem do Londýna.

Nízkonákladová společnost Ryanair, která z brněnského letiště pravidelně odlétá, totiž ruší středeční a sobotní rotace. Ve všech ostatních dnech zůstává spojení s letištěm Stansted zachováno. Jak vyplývá z letového řádu, aerolinky každodenníspojení obnoví zase od září, tedy po ukončení prázdnin.

Během letní sezóny se návyky cestujících mění pravidelně. „Pravděpodobně společnost ruší nejméně vytížené spoje, protože v létě je výrazně větší poptávka po Kanárských ostrovech a jiných přímořských destinacích, kam naopak lety přidává,“ myslí si ekonom Tomáš Trávníček. Bohužel pro Brno, to ale není případ tuřanského letiště, ovšem k moři se mohou lidé na vlastní pěst vydat pravidelnými lety z Bratislavy. „Není bez zajímavosti, že  právě středa a sobota bývají dny, kdy se u moře vyměňují turnusy turistů ze západní Evropy, kteří nevyužívají služeb cestovních kanceláří,“ dodává Trávníček.

 

Ceny letenek z Brna do Londýna se ani v létě nezvýšily, naopak cestující mezi městy na severu Evropy a oblíbenými letními destinacemi zaplatí částky, které mnohdy už nemají s konceptem low-cost moc společného. Středeční spojení Brna s Londýnem zajišťuje i konkureční dopravce, společnost  Wizzair, ovšem na letiště Luton.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře