Reklama
reklama

Rekonstrukce ulic Milady Horákové, Minské, Horovy a Vaňkova náměstí se blíží

Brněnští radní vybrali zhotovitele komplexní rekonstrukce ulice Milady Horákové zahrnující rekonstrukci kanalizace, vodovodu, tramvajové trati a komunikace. Stavba za 235,8 milionu korun bude zahájena v březnu a potrvá 16 měsíců. Letos začne také oprava ulic Minská a Horova a Vaňkova náměstí.

Společně s výběrem firmy, která provede rekonstrukci ulice Milady Horákové, radní schválili zahájení zadávacího řízení na rekonstrukci kanalizace, vodovodu a komunikace v ulicích Minská, Horova a Bráfova. Předpokládaná cena těchto oprav je 264 milionů korun. Stavební práce by měly začít v podzimních měsících tohoto roku.

Další důležitou letošní investicí do brněnské dopravní infrastruktury bude rekonstrukce Vaňkova náměstí. Cílem stavby za 49 610 tisíc korun je vytvoření okružní křižovatky v průsečíku ulic Barvičova, Lerchova, Lipová, Tvrdého a Žlutý kopec, včetně vybudování městského prostoru s odpovídající vybaveností krátkodobého odpočinku a zeleně. Účelem stavby je zklidnit dopravu a zlepšit dopravní uspořádání včetně parkování a zastávek MHD.

„Stavět se bude nová okružní křižovatka, chodníky, parkovací stání, dojde na parkové úpravy a rekonstrukci všech inženýrských sítí včetně veřejného osvětlení. Součástí rekonstrukce bude i vybudování kontejnerů na separovaný odpad a přeložení zastávek hromadné dopravy,“ upřesnil rozsah prací primátor Brna Roman Onderka.

Rekonstrukce by měla trvat od července letošního roku do srpna roku příštího. 

„Díky těmto investicím zlepšíme technický stav důležitých komunikací na území našeho města, což přispěje k větší plynulosti dopravy. Současně s rekonstrukcemi velkých ulic nyní intenzivně pracujeme také na přípravě zkapacitnění silnice Žabovřeská, která je součástí velkého městského okruhu,“ dodal ke všem stavbám 1. náměstek primátora Robert Kotzian.
 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře