Reklama
reklama

Rekonstrukce ulic Milady Horákové, Minské, Horovy a Vaňkova náměstí se blíží

Brněnští radní vybrali zhotovitele komplexní rekonstrukce ulice Milady Horákové zahrnující rekonstrukci kanalizace, vodovodu, tramvajové trati a komunikace. Stavba za 235,8 milionu korun bude zahájena v březnu a potrvá 16 měsíců. Letos začne také oprava ulic Minská a Horova a Vaňkova náměstí.

Společně s výběrem firmy, která provede rekonstrukci ulice Milady Horákové, radní schválili zahájení zadávacího řízení na rekonstrukci kanalizace, vodovodu a komunikace v ulicích Minská, Horova a Bráfova. Předpokládaná cena těchto oprav je 264 milionů korun. Stavební práce by měly začít v podzimních měsících tohoto roku.

Další důležitou letošní investicí do brněnské dopravní infrastruktury bude rekonstrukce Vaňkova náměstí. Cílem stavby za 49 610 tisíc korun je vytvoření okružní křižovatky v průsečíku ulic Barvičova, Lerchova, Lipová, Tvrdého a Žlutý kopec, včetně vybudování městského prostoru s odpovídající vybaveností krátkodobého odpočinku a zeleně. Účelem stavby je zklidnit dopravu a zlepšit dopravní uspořádání včetně parkování a zastávek MHD.

„Stavět se bude nová okružní křižovatka, chodníky, parkovací stání, dojde na parkové úpravy a rekonstrukci všech inženýrských sítí včetně veřejného osvětlení. Součástí rekonstrukce bude i vybudování kontejnerů na separovaný odpad a přeložení zastávek hromadné dopravy,“ upřesnil rozsah prací primátor Brna Roman Onderka.

Rekonstrukce by měla trvat od července letošního roku do srpna roku příštího. 

„Díky těmto investicím zlepšíme technický stav důležitých komunikací na území našeho města, což přispěje k větší plynulosti dopravy. Současně s rekonstrukcemi velkých ulic nyní intenzivně pracujeme také na přípravě zkapacitnění silnice Žabovřeská, která je součástí velkého městského okruhu,“ dodal ke všem stavbám 1. náměstek primátora Robert Kotzian.
 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře