Reklama
reklama

Rekonstrukce Milady Horákové a Zelného trhu mají své vlastní internetové stránky

Aktuální informace o průběhu rekonstrukce ulice Milady Horákové a Zelného trhu může každý Brňan najít na vlastních internetových stránkách, které město pro tyto rekonstrukce zřídilo. Každý týden se na webu miladyhorakove.brno.cz a zelnytrh.brno.cz objeví informace o probíhajících a očekávaných stavebních činnostech na obou stavbách.

 „Od začátku rekonstrukce ulice Milady Horákové se na mě občané a novináři obrací s dotazy, jaké činnosti na stavbě probíhají a zda je postup prací v souladu s harmonogramem. Na webových stránkách města proto budeme pravidelně informovat o průběhu stavby jak na ulici Milady Horákové, tak na aktuálně zahajované rekonstrukci Zelného trhu,“ potvrdil 1. náměstek primátora Robert Kotzian.

Rekonstrukce ulice Milady Horákové začala v polovině března.  Jedná se o kompletní opravu celého úseku od Koliště až po ulici Durďákovu. V rámci investice dojde k rekonstrukci vodovodních a kanalizačních přípojek, tramvajové tratě včetně trolejového vedení a napájecích kabelů, vozovky, chodníků a veřejného osvětlení. Komplexní opravu ulice doplní související akce dalších investorů: rekonstrukce parovodu, rekonstrukce plynovodu a nové kabelové trasy. Vše bude za 235 milionů korun hotové v červnu 2015.

Na Zelném trhu se začalo pracovat tento týden. Dělníci stavební plochu oplotili a nyní rozebírají dlažbu. Vědci také na místě provedou archeologický výzkum.  Historické náměstí Zelný trh se promění v tradiční odpočinkovou zónu, kde si lidé nejenom nakoupí ovoce a zeleninu, ale budou se zde moci také zastavit, odpočinout si a posedět.

V rámci rekonstrukce celého prostoru zde budou vysázeny nové stromy, dojde k opravě historické kašny Parnas. Ale nejenom to. Nově jsou navrženy vodní prvky – fontány – před Moravským zemským muzeem. Samozřejmostí je instalace laviček, odpadkových košů a stojanů na kola. Plocha celého náměstí bude nově zpevněna. Součástí rekonstrukce bude také instalace tří podzemních kontejnerů na separovaný odpad, a to v ústí do ulice Starobrněnské. Na náměstí se změní systém parkování. Na stavbu mají firmy 298 dnů, město za rekonstrukci zaplatí 60,4 milionu korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře