Reklama
reklama

Rekonstrukce Milady Horákové a Zelného trhu mají své vlastní internetové stránky

Aktuální informace o průběhu rekonstrukce ulice Milady Horákové a Zelného trhu může každý Brňan najít na vlastních internetových stránkách, které město pro tyto rekonstrukce zřídilo. Každý týden se na webu miladyhorakove.brno.cz a zelnytrh.brno.cz objeví informace o probíhajících a očekávaných stavebních činnostech na obou stavbách.

 „Od začátku rekonstrukce ulice Milady Horákové se na mě občané a novináři obrací s dotazy, jaké činnosti na stavbě probíhají a zda je postup prací v souladu s harmonogramem. Na webových stránkách města proto budeme pravidelně informovat o průběhu stavby jak na ulici Milady Horákové, tak na aktuálně zahajované rekonstrukci Zelného trhu,“ potvrdil 1. náměstek primátora Robert Kotzian.

Rekonstrukce ulice Milady Horákové začala v polovině března.  Jedná se o kompletní opravu celého úseku od Koliště až po ulici Durďákovu. V rámci investice dojde k rekonstrukci vodovodních a kanalizačních přípojek, tramvajové tratě včetně trolejového vedení a napájecích kabelů, vozovky, chodníků a veřejného osvětlení. Komplexní opravu ulice doplní související akce dalších investorů: rekonstrukce parovodu, rekonstrukce plynovodu a nové kabelové trasy. Vše bude za 235 milionů korun hotové v červnu 2015.

Na Zelném trhu se začalo pracovat tento týden. Dělníci stavební plochu oplotili a nyní rozebírají dlažbu. Vědci také na místě provedou archeologický výzkum.  Historické náměstí Zelný trh se promění v tradiční odpočinkovou zónu, kde si lidé nejenom nakoupí ovoce a zeleninu, ale budou se zde moci také zastavit, odpočinout si a posedět.

V rámci rekonstrukce celého prostoru zde budou vysázeny nové stromy, dojde k opravě historické kašny Parnas. Ale nejenom to. Nově jsou navrženy vodní prvky – fontány – před Moravským zemským muzeem. Samozřejmostí je instalace laviček, odpadkových košů a stojanů na kola. Plocha celého náměstí bude nově zpevněna. Součástí rekonstrukce bude také instalace tří podzemních kontejnerů na separovaný odpad, a to v ústí do ulice Starobrněnské. Na náměstí se změní systém parkování. Na stavbu mají firmy 298 dnů, město za rekonstrukci zaplatí 60,4 milionu korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře