Reklama
reklama

Rekonstrukce Milady Horákové a Zelného trhu mají své vlastní internetové stránky

Aktuální informace o průběhu rekonstrukce ulice Milady Horákové a Zelného trhu může každý Brňan najít na vlastních internetových stránkách, které město pro tyto rekonstrukce zřídilo. Každý týden se na webu miladyhorakove.brno.cz a zelnytrh.brno.cz objeví informace o probíhajících a očekávaných stavebních činnostech na obou stavbách.

 „Od začátku rekonstrukce ulice Milady Horákové se na mě občané a novináři obrací s dotazy, jaké činnosti na stavbě probíhají a zda je postup prací v souladu s harmonogramem. Na webových stránkách města proto budeme pravidelně informovat o průběhu stavby jak na ulici Milady Horákové, tak na aktuálně zahajované rekonstrukci Zelného trhu,“ potvrdil 1. náměstek primátora Robert Kotzian.

Rekonstrukce ulice Milady Horákové začala v polovině března.  Jedná se o kompletní opravu celého úseku od Koliště až po ulici Durďákovu. V rámci investice dojde k rekonstrukci vodovodních a kanalizačních přípojek, tramvajové tratě včetně trolejového vedení a napájecích kabelů, vozovky, chodníků a veřejného osvětlení. Komplexní opravu ulice doplní související akce dalších investorů: rekonstrukce parovodu, rekonstrukce plynovodu a nové kabelové trasy. Vše bude za 235 milionů korun hotové v červnu 2015.

Na Zelném trhu se začalo pracovat tento týden. Dělníci stavební plochu oplotili a nyní rozebírají dlažbu. Vědci také na místě provedou archeologický výzkum.  Historické náměstí Zelný trh se promění v tradiční odpočinkovou zónu, kde si lidé nejenom nakoupí ovoce a zeleninu, ale budou se zde moci také zastavit, odpočinout si a posedět.

V rámci rekonstrukce celého prostoru zde budou vysázeny nové stromy, dojde k opravě historické kašny Parnas. Ale nejenom to. Nově jsou navrženy vodní prvky – fontány – před Moravským zemským muzeem. Samozřejmostí je instalace laviček, odpadkových košů a stojanů na kola. Plocha celého náměstí bude nově zpevněna. Součástí rekonstrukce bude také instalace tří podzemních kontejnerů na separovaný odpad, a to v ústí do ulice Starobrněnské. Na náměstí se změní systém parkování. Na stavbu mají firmy 298 dnů, město za rekonstrukci zaplatí 60,4 milionu korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Komentáře