Reklama
reklama

První víkendové dny uzavření ulice Milady Horákové bez problémů

První dny výluky dopravy v ulici Milady Horákové v Brně, jejíž kompletní rekonstrukce potrvá 15 měsíců, se obešel bez komplikací. Největší nápor se ale čeká na začátku pracovního týdne. „O víkendu totiž jezdí tramvajemi nižší počet cestujících,“ uvedla mluvčí Dopravního podniku města Brna Linda Hailichová.

Od 15. března přibližně do konce června je pro veškerou a tedy i městskou hromadnou dopravu uzavřena ulice Milady Horákové v úseku od Dětské nemocnice až po ulici Koliště. V rámci této uzavírky budou vyměněny všechny inženýrské sítě, zrekonstruována tramvajová trať, vozovka i chodníky.

Vzhledem k neprůjezdnosti ulice Milady Horákové není možné nasadit místo tramvají běžnou náhradní autobusovou dopravu. Výlukové dopravní opatření zajišťuje maximální možnou dopravní obslužnost okolí vyloučeného úseku a také obsluhu celé dotčené oblasti, především městské části Brno-sever.

Na zastávkách bylo první den výluky málo lidí. Cestující měli k dispozici informátory z dopravního podniku, kteří jim rozdávali letáček s mapou, jak mají cestovat, a v případě dotazů jim odpověděli.  

Ulice je uzavřená od křižovatky s Kolištěm k Dětské nemocnici, jediným průjezdným místem zůstala křižovatka s Příkopem.  V sobotu v dopoledních hodinách začali dělníci u zastávky Dětská nemocnice předělávat koleje na  úvraťovou konečnou. Linka x3 už tedy jezdí k Dětské nemocnici podle svého jízdního řádu.

Uzavírka ulice Milady Horákové potrvá 15 měsíců. Rekonstrukce, která bude stát 236 milionů korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Komentáře