Reklama
reklama

První víkendové dny uzavření ulice Milady Horákové bez problémů

První dny výluky dopravy v ulici Milady Horákové v Brně, jejíž kompletní rekonstrukce potrvá 15 měsíců, se obešel bez komplikací. Největší nápor se ale čeká na začátku pracovního týdne. „O víkendu totiž jezdí tramvajemi nižší počet cestujících,“ uvedla mluvčí Dopravního podniku města Brna Linda Hailichová.

Od 15. března přibližně do konce června je pro veškerou a tedy i městskou hromadnou dopravu uzavřena ulice Milady Horákové v úseku od Dětské nemocnice až po ulici Koliště. V rámci této uzavírky budou vyměněny všechny inženýrské sítě, zrekonstruována tramvajová trať, vozovka i chodníky.

Vzhledem k neprůjezdnosti ulice Milady Horákové není možné nasadit místo tramvají běžnou náhradní autobusovou dopravu. Výlukové dopravní opatření zajišťuje maximální možnou dopravní obslužnost okolí vyloučeného úseku a také obsluhu celé dotčené oblasti, především městské části Brno-sever.

Na zastávkách bylo první den výluky málo lidí. Cestující měli k dispozici informátory z dopravního podniku, kteří jim rozdávali letáček s mapou, jak mají cestovat, a v případě dotazů jim odpověděli.  

Ulice je uzavřená od křižovatky s Kolištěm k Dětské nemocnici, jediným průjezdným místem zůstala křižovatka s Příkopem.  V sobotu v dopoledních hodinách začali dělníci u zastávky Dětská nemocnice předělávat koleje na  úvraťovou konečnou. Linka x3 už tedy jezdí k Dětské nemocnici podle svého jízdního řádu.

Uzavírka ulice Milady Horákové potrvá 15 měsíců. Rekonstrukce, která bude stát 236 milionů korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře