Reklama
reklama

První víkendové dny uzavření ulice Milady Horákové bez problémů

První dny výluky dopravy v ulici Milady Horákové v Brně, jejíž kompletní rekonstrukce potrvá 15 měsíců, se obešel bez komplikací. Největší nápor se ale čeká na začátku pracovního týdne. „O víkendu totiž jezdí tramvajemi nižší počet cestujících,“ uvedla mluvčí Dopravního podniku města Brna Linda Hailichová.

Od 15. března přibližně do konce června je pro veškerou a tedy i městskou hromadnou dopravu uzavřena ulice Milady Horákové v úseku od Dětské nemocnice až po ulici Koliště. V rámci této uzavírky budou vyměněny všechny inženýrské sítě, zrekonstruována tramvajová trať, vozovka i chodníky.

Vzhledem k neprůjezdnosti ulice Milady Horákové není možné nasadit místo tramvají běžnou náhradní autobusovou dopravu. Výlukové dopravní opatření zajišťuje maximální možnou dopravní obslužnost okolí vyloučeného úseku a také obsluhu celé dotčené oblasti, především městské části Brno-sever.

Na zastávkách bylo první den výluky málo lidí. Cestující měli k dispozici informátory z dopravního podniku, kteří jim rozdávali letáček s mapou, jak mají cestovat, a v případě dotazů jim odpověděli.  

Ulice je uzavřená od křižovatky s Kolištěm k Dětské nemocnici, jediným průjezdným místem zůstala křižovatka s Příkopem.  V sobotu v dopoledních hodinách začali dělníci u zastávky Dětská nemocnice předělávat koleje na  úvraťovou konečnou. Linka x3 už tedy jezdí k Dětské nemocnici podle svého jízdního řádu.

Uzavírka ulice Milady Horákové potrvá 15 měsíců. Rekonstrukce, která bude stát 236 milionů korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře