Reklama
reklama

První pokoje pro matky na dětské JIP vznikly ze skladu inkubátorů

Původní sklad inkubátorů na oddělení Pediatrické kliniky FN Brno byl díky sponzorským penězům přebudován na pokoje pro matky. Dva pokoje se čtyřmi lůžky jsou vůbec první svého druhu na JIP v brněnské dětské nemocnici.

Díky finančním prostředkům, které se vedení Pediatrické kliniky FN Brno podařilo za více než rok shromáždit na svém sponzorském kontu, byl původní prostor, v jehož jedné části byly uloženy inkubátory a druhá sloužila k provizornímu ubytování dvou matek, vybudována čtyři lůžka pro celodenní pobyt matek.

Vnitřní stavební úpravou byly jednotlivé místnosti odděleny sádrokartonovými příčkami s posuvnými dveřmi. Zrekonstruovány byly i povrchy podlah, stěn, podhledy vč. svítidel a elektrorozvodů. Zbudována byla také koupelna se sprchou, umyvadlem a dalším umyvadlem v předsíňce. Koupelna je uměle větrána.

Celkové náklady ve výši 337 253 korun byly hrazeny ze sponzorských darů Tepláren Brno, Menšíkovy 11 a dalších. Nemalým dílem přispěl také BAUHAUS Brno, jež věnoval sanitární techniku, obklady a další vybavení v celkové hodnotě přes třicet tisíc korun. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Komentáře