Reklama
reklama

První miminka kraje, chlapci Tomáš a Kryštof, dostanou dárky i peníze

Tomáš a Kryštof, první občánci Jihomoravského kraje narození v letošním roce, měli dnes v porodnicích rušné dopoledne plné návštěv. Přivítat je přišel hejtman kraje Michal Hašek. Tomáše, jako prvního Brňana narozeného ve městě, navíc navštívil také primátor Brna Roman Onderka.

Ve vyškovské nemocnici dostala kytici růží maminka Kryštofa Mlčocha. Chlapeček vážil při narození 3,715 kilogramů a měřil 50 centimetrů a doma v Brně už na něj čeká sestřička. „Porod ve vyškovské nemocnici jsem si vybrala, protože se mi líbil její přístup k porodům," uvedla maminka Markéta Mlčochová z Brna.

Ve stejnou minutu – hned tu první po půlnoci nového roku, se v porodnici na Obilním trhu, mamince Gabriele Věchtové, narodil syn Tomáš. Také ona se mohla těšit z květin od hejtmana kraje a navíc malý Tomáš získal od primátora Romana Onderky tradiční zlatý dukát pro prvního občánka narozeného v Brně. Chlapeček váží 3 720 gramů a měří 49 centimetrů.

„Tomáš je naše čtvrté dítě a všichni sourozenci se na něj už doma těší. Nyní máme dvě holky a dva kluky,“ svěřila se maminka Gabriela s tím, že datum narození pro ni není podstatný.

Obě miminka ještě dostanou dary od Jihomoravského kraje. „Budou pozváni na zasedání zastupitelstva 27. února a čekají na ně věcné dary a finanční dar, o jehož výši kraj ještě rozhodne. Pohybuje se ale v rozmezí deseti tisíc korun,“ uvedla mluvčí kraje Denisa Kapitančiková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře