Reklama
reklama

První miminka kraje, chlapci Tomáš a Kryštof, dostanou dárky i peníze

Tomáš a Kryštof, první občánci Jihomoravského kraje narození v letošním roce, měli dnes v porodnicích rušné dopoledne plné návštěv. Přivítat je přišel hejtman kraje Michal Hašek. Tomáše, jako prvního Brňana narozeného ve městě, navíc navštívil také primátor Brna Roman Onderka.

Ve vyškovské nemocnici dostala kytici růží maminka Kryštofa Mlčocha. Chlapeček vážil při narození 3,715 kilogramů a měřil 50 centimetrů a doma v Brně už na něj čeká sestřička. „Porod ve vyškovské nemocnici jsem si vybrala, protože se mi líbil její přístup k porodům," uvedla maminka Markéta Mlčochová z Brna.

Ve stejnou minutu – hned tu první po půlnoci nového roku, se v porodnici na Obilním trhu, mamince Gabriele Věchtové, narodil syn Tomáš. Také ona se mohla těšit z květin od hejtmana kraje a navíc malý Tomáš získal od primátora Romana Onderky tradiční zlatý dukát pro prvního občánka narozeného v Brně. Chlapeček váží 3 720 gramů a měří 49 centimetrů.

„Tomáš je naše čtvrté dítě a všichni sourozenci se na něj už doma těší. Nyní máme dvě holky a dva kluky,“ svěřila se maminka Gabriela s tím, že datum narození pro ni není podstatný.

Obě miminka ještě dostanou dary od Jihomoravského kraje. „Budou pozváni na zasedání zastupitelstva 27. února a čekají na ně věcné dary a finanční dar, o jehož výši kraj ještě rozhodne. Pohybuje se ale v rozmezí deseti tisíc korun,“ uvedla mluvčí kraje Denisa Kapitančiková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Rada městské části Brno-střed rozhodla o odpuštění poplatku za služby všem prodejcům na Zelném trhu, a to s platností od 1. července až do 7. listopadu, kdy končí sezona prodeje na tržišti.
14.07.2020 - 15:36
Západní část areálu Špitálka se promění v moderní chytrou nízkoenergetickou čtvrť. Na konci května letošního roku postoupil čtyři roky chystaný projekt do své další fáze.
14.07.2020 - 09:23
Dočasné zrušení přechodu před Vaňkovkou na ulici Úzké se podepsalo na zmatcích, které často předváděli nebezpečně přecházející chodci.
13.07.2020 - 16:52
Zájemci o komentované prohlídky si můžou vybrat z několika vypsaných termínů.
13.07.2020 - 08:39
Pod lavičkami, mezi garážemi, v křoví i u kolejí, všude tam se v průběhu čtvrtka pohybovali brněnští strážníci při cíleném sběru pohozených injekčních stříkaček.
12.07.2020 - 10:46
Ředitelství silnic a dálnic zahajuje dnes 12. července Celostátní sčítání dopravy 2020.
12.07.2020 - 07:29
Komentáře