Reklama
reklama

První miminka kraje, chlapci Tomáš a Kryštof, dostanou dárky i peníze

Tomáš a Kryštof, první občánci Jihomoravského kraje narození v letošním roce, měli dnes v porodnicích rušné dopoledne plné návštěv. Přivítat je přišel hejtman kraje Michal Hašek. Tomáše, jako prvního Brňana narozeného ve městě, navíc navštívil také primátor Brna Roman Onderka.

Ve vyškovské nemocnici dostala kytici růží maminka Kryštofa Mlčocha. Chlapeček vážil při narození 3,715 kilogramů a měřil 50 centimetrů a doma v Brně už na něj čeká sestřička. „Porod ve vyškovské nemocnici jsem si vybrala, protože se mi líbil její přístup k porodům," uvedla maminka Markéta Mlčochová z Brna.

Ve stejnou minutu – hned tu první po půlnoci nového roku, se v porodnici na Obilním trhu, mamince Gabriele Věchtové, narodil syn Tomáš. Také ona se mohla těšit z květin od hejtmana kraje a navíc malý Tomáš získal od primátora Romana Onderky tradiční zlatý dukát pro prvního občánka narozeného v Brně. Chlapeček váží 3 720 gramů a měří 49 centimetrů.

„Tomáš je naše čtvrté dítě a všichni sourozenci se na něj už doma těší. Nyní máme dvě holky a dva kluky,“ svěřila se maminka Gabriela s tím, že datum narození pro ni není podstatný.

Obě miminka ještě dostanou dary od Jihomoravského kraje. „Budou pozváni na zasedání zastupitelstva 27. února a čekají na ně věcné dary a finanční dar, o jehož výši kraj ještě rozhodne. Pohybuje se ale v rozmezí deseti tisíc korun,“ uvedla mluvčí kraje Denisa Kapitančiková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře