Reklama
reklama

První miminka kraje, chlapci Tomáš a Kryštof, dostanou dárky i peníze

Tomáš a Kryštof, první občánci Jihomoravského kraje narození v letošním roce, měli dnes v porodnicích rušné dopoledne plné návštěv. Přivítat je přišel hejtman kraje Michal Hašek. Tomáše, jako prvního Brňana narozeného ve městě, navíc navštívil také primátor Brna Roman Onderka.

Ve vyškovské nemocnici dostala kytici růží maminka Kryštofa Mlčocha. Chlapeček vážil při narození 3,715 kilogramů a měřil 50 centimetrů a doma v Brně už na něj čeká sestřička. „Porod ve vyškovské nemocnici jsem si vybrala, protože se mi líbil její přístup k porodům," uvedla maminka Markéta Mlčochová z Brna.

Ve stejnou minutu – hned tu první po půlnoci nového roku, se v porodnici na Obilním trhu, mamince Gabriele Věchtové, narodil syn Tomáš. Také ona se mohla těšit z květin od hejtmana kraje a navíc malý Tomáš získal od primátora Romana Onderky tradiční zlatý dukát pro prvního občánka narozeného v Brně. Chlapeček váží 3 720 gramů a měří 49 centimetrů.

„Tomáš je naše čtvrté dítě a všichni sourozenci se na něj už doma těší. Nyní máme dvě holky a dva kluky,“ svěřila se maminka Gabriela s tím, že datum narození pro ni není podstatný.

Obě miminka ještě dostanou dary od Jihomoravského kraje. „Budou pozváni na zasedání zastupitelstva 27. února a čekají na ně věcné dary a finanční dar, o jehož výši kraj ještě rozhodne. Pohybuje se ale v rozmezí deseti tisíc korun,“ uvedla mluvčí kraje Denisa Kapitančiková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře