Reklama
reklama

Projekt Senior Point zapojuje seniory do aktivního způsobu života

Projekt Senior Point dostane dotace z rozpočtu kraje ve výši jednoho milionu korun. Finanční prostředky z dotace budou použity zejména na zajištění provozu dosavadních deseti kontaktních míst sítě Senior Pointů na jižní Moravě, vybudování nových, realizaci přednášek a společenských setkání seniorů, zajištění provozu webových stránek a databází, mediální propagaci projektu a technické zabezpečení projektu.

„Chceme tak zapojit seniory do aktivního způsobu života kolem nich, pomoci jim orientovat se v každodenní záplavě informací a usnadnit například i komunikaci s úřady a institucemi. Součástí aktivit je také Klub aktivních seniorů, tedy pravidelná setkávání seniorů na dané téma,“ řekl náměstek hejtmana Roman Celý.

Projekt Senior Point navazuje a úzce souvisí s projektem Senior Pas, který v Jihomoravském kraji probíhá již od podzimu 2010. V kraji má pasy celkem 95 510 držitelů. Je zaměřen na podporu života seniorů formou realizace kontaktních míst a vyškolených pracovníků, kteří jsou schopni zájemcům poskytnout informace z oblasti bezpečnosti, sociální a bytové problematiky, prevence, volnočasových aktivit. Součástí nabídky služeb je také bezplatná právní a finanční poradna, možnost použití počítače s přístupem na internet, časopisy věnované seniorům. Senior Point nabízí svým klientům drobné občerstvení a v neposlední řadě také kompletní služby projektu Senior Pas (registrace, katalog slev).

Koordinátorem projektu je obecně prospěšná společnost Společně, k jejímž hlavním prioritám činnosti patří právě podpora rodin s dětmi, seniorů a vzdělávání občanů. V rámci spolupráce s místními organizacemi se Společně, o.p.s. podílí na společenských akcích pro cílovou skupinu 55+ (Den zdraví, Svátek seniorů a jiné), a prorodinných aktivitách (Mezinárodní den s rodinou, vánoční trhy).

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře