Reklama
reklama

Pro turisty v Brně otevřou Propitou věž u brněnské katedrály

Tři novinky připravilo na letošní sezónu pro návštěvníky Brna Diecézní muzeum, které sídlí u katedrály svatého Petra a Pavla v Brně. Představuje nové turistické okruhy na Petrově, zpřístupní Propitou věž u katedrály a otevře muzeum i v pondělí. „Brno toho v pondělí turistům moc nenabízí, proto jsme se rozhodli jít jinou cestou,“ vysvětlil důvody změn v otvírací době ředitel muzea Martin Motyčka.

Nový výstavní prostor se otevře v takzvané Propité věži. Jde o nejstarší věž katedrály. Tato gotická část se dosud otevírala pouze výjimečně, třeba při Noci kostelů. Nyní se stane také součástí jednoho z nových prohlídkových okruhů.

Vstup do věže je hned naproti muzeu. Po úzkých točitých schodech lze vystoupat do místnosti. Té dominují velká okna s barevnými vitrážemi, zobrazujícími biblické výjevy. Místnost původně sloužila jako farní archiv, proto ji lemují velké dřevěné skříně. Od podzimu plánuje muzeum pořádat ve věži výstavy nebo školní vzdělávací programy.

Diecézní muzeum sídlí v domě na Petrově od roku 2006. Otevřeno má nyní od pondělí do soboty od 10 do 17 hodin. Kromě vlastní expozice, jež sleduje život Krista prostřednictvím uměleckých děl, nabízí také šest prohlídkových tras. Zahrnují návštěvu hlavních věží, krypty i klenotnice katedrály svatých Petra a Pavla.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře