Reklama
reklama

Příměstské tábory si letos získaly další děti a jejich rodiče

Novodobým fenoménem nejen v Brně se staly příměstské tábory. Děti se na nich baví přes den, když jsou rodiče v práci a odpoledne jdou domů.

„Příměstské tábory jsou v posledních letech stále oblíbenější u dětí i jejich rodičů. Pokud se totiž rodiče bojí poslat své dítě na klasický tábor, že se mu bude stýskat, příměstský tábor je pro ně i dítě skvělou volbou,“ potvrdila dětská psycholožka Blanka Šrámková.

Středisko volného času Lužánky letos pořádalo a pořádá 174 příměstských táborů. Jejich nabídka je opravdu různorodá. „Již tradičně byl velký zájem o tábor pro nadšené chovatele, děti se zájmem o hudbu oslovil tábor Africké bubny s koncertem v závěru a například Videodílna byl tábor, kde týdenní práce s kamerou byla zakončena prezentací filmových prací,“ uvedla Milena Bogdálková z centra Lužánky.

Příměstské tábory pořádají i sportovní kluby. S plaveckým klubem Kometa mohly děti v létě obsadit bazény na Riviéře, Lužánky, v Kohoutovicích, u Základní školy Arménská nebo na Kraví hoře. Právě na Kraví hoře prožily děti hned 9 týdnů. „Za týden na našem táboře udělají děti velký pokrok v plavání. Dvakrát denně s nimi trénujeme ve vodě, kromě plavání si ale i hrajeme, soutěžíme, připravujeme pestrý program,“ uvedla vedoucí akcí Kateřina Hašková.

Příměstské tábory se ale vyplatí i těm, kteří prostory pro prázdninové dětské radovánky pronajímají. Sportovní areál na Kraví hoře, který je příspěvkovou organizací městské části Brno – střed, získal díky plavcům za prázdniny vysoký příspěvek na provoz. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Komentáře