Reklama
reklama

Příměstské tábory si letos získaly další děti a jejich rodiče

Novodobým fenoménem nejen v Brně se staly příměstské tábory. Děti se na nich baví přes den, když jsou rodiče v práci a odpoledne jdou domů.

„Příměstské tábory jsou v posledních letech stále oblíbenější u dětí i jejich rodičů. Pokud se totiž rodiče bojí poslat své dítě na klasický tábor, že se mu bude stýskat, příměstský tábor je pro ně i dítě skvělou volbou,“ potvrdila dětská psycholožka Blanka Šrámková.

Středisko volného času Lužánky letos pořádalo a pořádá 174 příměstských táborů. Jejich nabídka je opravdu různorodá. „Již tradičně byl velký zájem o tábor pro nadšené chovatele, děti se zájmem o hudbu oslovil tábor Africké bubny s koncertem v závěru a například Videodílna byl tábor, kde týdenní práce s kamerou byla zakončena prezentací filmových prací,“ uvedla Milena Bogdálková z centra Lužánky.

Příměstské tábory pořádají i sportovní kluby. S plaveckým klubem Kometa mohly děti v létě obsadit bazény na Riviéře, Lužánky, v Kohoutovicích, u Základní školy Arménská nebo na Kraví hoře. Právě na Kraví hoře prožily děti hned 9 týdnů. „Za týden na našem táboře udělají děti velký pokrok v plavání. Dvakrát denně s nimi trénujeme ve vodě, kromě plavání si ale i hrajeme, soutěžíme, připravujeme pestrý program,“ uvedla vedoucí akcí Kateřina Hašková.

Příměstské tábory se ale vyplatí i těm, kteří prostory pro prázdninové dětské radovánky pronajímají. Sportovní areál na Kraví hoře, který je příspěvkovou organizací městské části Brno – střed, získal díky plavcům za prázdniny vysoký příspěvek na provoz. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Komentáře