Reklama
reklama

Příliš drahá koupaliště. Rodina zaplatí stokoruny jen za vstup

Koupaliště s tobogánem dnes patří do standardní nabídky provozovatelů této letní zábavy. Za jízdy na tobogánu se neplatí a jsou zahrnuty v ceně vodních radovánek. Existují však i koupaliště, kde celodenní vstupenka s možností využití jen jednoho tobogánu stojí rodinu 770 korun.

Na koupalištích dřív rodiny trávily celé léto, od rána do večera, a vstupné rozhodně likvidační nebylo. Dnes se kvůli ceně vstupného z návštěvy i obyčejného koupaliště stává záležitost několika mála dní. Jen vstupné pro rodinu na den totiž vyjde nejméně na 300 korun. A pokud je vedle koupaliště ještě tobogán a na štítu honosný název wellness, aquapark nebo aqualand, připravte si hned tisícikoruny.

Brněnská koupaliště se v cenách za koupání ještě drží při zemi. Na Kraví hoře zaplatí pětičlenná rodina za den 300 korun, na Riviéře 240 korun, v Zábrdovicích 220 korun a v Králově Poli 350 korun. „Koupání je něco jako divadlo. Cenu za vstup na koupaliště stanovujeme podle toho, jaká je cena obvyklá v okolí. Nemůžeme si dovolit přestřelit, přestože na konci sezóny musíme vykrýt ztrátu,“ přiznal vedoucí areálu na Kraví hoře Evžen Hrubeš. Snaží se proto alespoň o spokojeného a pravidelného návštěvníka. „Ti, kteří si koupí permanentku nečekají ve frontě na vstup a nezáleží na tom, jak dlouhou dobu stráví na koupališti,“ popsal výhody Hrubeš.

Nedaleko od Brna v Žabčicích si rodina užije vodních radovánek i jízdy na tobogánu za 310 korun. Cena také srovnatelná s okolními koupališti. Neuvěřitelně proto vypadá ceník vstupů na koupaliště v Kuřimi. Do venkovního areálu, který téměř postrádá obvyklé vodní atrakce, se rodina dostane za jen za 185 korun, aby se však mohly děti vydovádět na tobogánu, je potřeba sáhnout do peněženky o něco hloub. „Musí si zaplatit multivstup pro venkovní i vnitřní areál za 770 korun. Jinak z koupaliště na tobogán nesmí,“ informovala pokladní kuřimského areálu.

Zcela mimo standardní tarify koupališť jsou pak aquaparky. V tom nejbližším, Aqualandu Moravia v Pasohlávkách, zaplatí rodina za celý den 1290 korun. Tam už ale podle odborníků návštěvníci nejezdí za koupáním, ale hlavně zábavou. „Cílí na jinou skupinu než koupaliště. Na rodiny s velkými dětmi, na teenagery. Na koupaliště spíš chodí maminky s malými dětmi a pak aktivní plavci,“ říká Jan Marek z agentury Czechtourism.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře