Reklama
reklama

Příliš drahá koupaliště. Rodina zaplatí stokoruny jen za vstup

Koupaliště s tobogánem dnes patří do standardní nabídky provozovatelů této letní zábavy. Za jízdy na tobogánu se neplatí a jsou zahrnuty v ceně vodních radovánek. Existují však i koupaliště, kde celodenní vstupenka s možností využití jen jednoho tobogánu stojí rodinu 770 korun.

Na koupalištích dřív rodiny trávily celé léto, od rána do večera, a vstupné rozhodně likvidační nebylo. Dnes se kvůli ceně vstupného z návštěvy i obyčejného koupaliště stává záležitost několika mála dní. Jen vstupné pro rodinu na den totiž vyjde nejméně na 300 korun. A pokud je vedle koupaliště ještě tobogán a na štítu honosný název wellness, aquapark nebo aqualand, připravte si hned tisícikoruny.

Brněnská koupaliště se v cenách za koupání ještě drží při zemi. Na Kraví hoře zaplatí pětičlenná rodina za den 300 korun, na Riviéře 240 korun, v Zábrdovicích 220 korun a v Králově Poli 350 korun. „Koupání je něco jako divadlo. Cenu za vstup na koupaliště stanovujeme podle toho, jaká je cena obvyklá v okolí. Nemůžeme si dovolit přestřelit, přestože na konci sezóny musíme vykrýt ztrátu,“ přiznal vedoucí areálu na Kraví hoře Evžen Hrubeš. Snaží se proto alespoň o spokojeného a pravidelného návštěvníka. „Ti, kteří si koupí permanentku nečekají ve frontě na vstup a nezáleží na tom, jak dlouhou dobu stráví na koupališti,“ popsal výhody Hrubeš.

Nedaleko od Brna v Žabčicích si rodina užije vodních radovánek i jízdy na tobogánu za 310 korun. Cena také srovnatelná s okolními koupališti. Neuvěřitelně proto vypadá ceník vstupů na koupaliště v Kuřimi. Do venkovního areálu, který téměř postrádá obvyklé vodní atrakce, se rodina dostane za jen za 185 korun, aby se však mohly děti vydovádět na tobogánu, je potřeba sáhnout do peněženky o něco hloub. „Musí si zaplatit multivstup pro venkovní i vnitřní areál za 770 korun. Jinak z koupaliště na tobogán nesmí,“ informovala pokladní kuřimského areálu.

Zcela mimo standardní tarify koupališť jsou pak aquaparky. V tom nejbližším, Aqualandu Moravia v Pasohlávkách, zaplatí rodina za celý den 1290 korun. Tam už ale podle odborníků návštěvníci nejezdí za koupáním, ale hlavně zábavou. „Cílí na jinou skupinu než koupaliště. Na rodiny s velkými dětmi, na teenagery. Na koupaliště spíš chodí maminky s malými dětmi a pak aktivní plavci,“ říká Jan Marek z agentury Czechtourism.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře