Reklama
reklama

Premiér Sobotka v Brně: Vláda poskytne podporu novým investorům

V pondělí přijel do jihomoravské metropole předseda vlády Bohuslav Sobotka. Setkal se s primátorem města Brna Romanem Onderkou, se kterým jednal o plánu výstavby logistického centra společnosti Amazon a vybudování nájezdu na dálnici D1.

„Jednou z hlavních vládních priorit je obnova hospodářského růstu a podpora rozvoje regionů, především pak vytváření nových pracovních míst. Jsem přesvědčen, že investice společnosti Amazon a výstavba logistického centra by Jihomoravskému kraji významně pomohla. Vláda je připravena podobným významným investicím poskytnout podporu,“ řekl premiér Sobotka.

„Považuji možnost realizace výstavby areálu světově významné společnosti Amazon za jedinečnou příležitost nejen pro Brno, ale pro celý region. Statistické údaje potvrzují přetrvávající špatnou situaci na pracovním trhu a Brno, respektive jižní Morava nejsou žádnou výjimkou. Město Brno má nyní mimořádnou příležitost získat silného investora, který se zavazuje v případě uzavření dohod s městem Brnem k vytvoření stovek pracovních míst, ale i k dalším kompenzacím. O aktuálním stavu projektu společnosti Amazon jsem informoval premiéra Bohuslava Sobotku a jeho zájem a příslib pomoci státu při realizaci nájezdu na dálnici D1 vítám,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

O stavbě logistického centra Amazon v Brně stále není rozhodnuto. Primátor Roman Onderka svolal mimořádné zasedání Zastupitelstva města Brna na pátek 14. února, přičemž na programu bude jediný bod – Amazon. Ještě předtím se sejde Rada města Brna.

Vedení města vyjednalo se zástupci developera CTP kompenzace ze strany firmy Amazon do doby, než bude postaven dálniční přivaděč, který je zcela zásadní pro dopravní infrastrukturu v Brněnské průmyslové zóně Černovická terasa.

Americká společnost Amazon provozuje internetový obchod, který patří mezi nejstarší a největší obchody svého druhu na světě. Česko by se mohlo stát první evropskou zemí na východ od Německa, v níž by Amazon v tomto rozsahu působil

Autor: 
redakce
Aktuálně
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Komentáře