Reklama
reklama

Prázdninový fenomén gumičky: Náramky jsou prý lepší než tablet

Tkalcovská horečka dorazila už snad do všech českých rodin s dětmi. Na malý plastový stav všichni natahují barevné gumičky a po spletení z nich tvoří náramky. Soutěží o nejlepší barevné kombinace a nové tvary a děti gumičky baví dokonce víc než hry na tabletu.

Prázdninový fenomén se jmenuje Rainbow Loom. Barevné gumičky nosí na zápěstí nejen parádivá děvčata, ale i kluci, kteří náramky upletené ze stejných barev mají jako znamení „party a přátelství“. A gumičky můžeme zahlédnout i na rukou celebrit.

Internet nabízí propracovaný systém návodů pletení, který naprosto bravurně je zvládají i šesti nebo osmileté děti. „Naši kluci přivezli gumičky z tábora. Vedoucí jim je rozdali, když bylo špatné počasí. Vynikající nápad,“ chválila novou hru, která rozvíjí zručnost i fantazii Linda Drahošová z Brna.

K upletení jednoduchého náramku nemusí mít děti ani stav, vystačí si se dvěma tužkami. A barevné gumičky můžete splétat i háčkem, využít vidličku, kolíček na prádlo nebo vysoké špendlíky připíchnuté na korkové nástěnce. V době, kdy háček a pletací jehlice dětem nic neříkají, jsou gumičky na výrobu náramků příjemné překvapení. Rodiče navíc potvrzují, že od doby, kdy jejich děti propadly gumičkám, přestaly dlouhé hodiny věnovat počítači nebo tabletu.

Gumičky těší i prodejce. Balíček se nyní prodává v rozmezí od třiceti do sedmdesáti korun, sada i s pletacím stavem stojí od tří set korun výš.  „Během dvou dnů jsem prodal všechny zásoby, dnes vyjíždím pro další sady. Zájem je jak o sady se stavem, tak i o samotné balíčky gumiček,“ potvrdil prodejce z obchodě v brněnské pasáži Rozkvět. 

Otcem tohoto hitu je 45letý inženýr Cheong Choon Ng z Malajsie, žijící ve Spojených státech. Pozoroval své dcery, jak si dělají náramky z gumiček. Jeho nešikovné, velké prsty to nezvládly a proto si udělal z kusu dřeva malý stav, aby dcerám stačil. Později vyvinul jeho plastovou verzi a nechal si ji patentovat. V USA se tato hračka stala takřka ze dne na den neskutečnou senzací.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře