Reklama
reklama

Prázdninový fenomén gumičky: Náramky jsou prý lepší než tablet

Tkalcovská horečka dorazila už snad do všech českých rodin s dětmi. Na malý plastový stav všichni natahují barevné gumičky a po spletení z nich tvoří náramky. Soutěží o nejlepší barevné kombinace a nové tvary a děti gumičky baví dokonce víc než hry na tabletu.

Prázdninový fenomén se jmenuje Rainbow Loom. Barevné gumičky nosí na zápěstí nejen parádivá děvčata, ale i kluci, kteří náramky upletené ze stejných barev mají jako znamení „party a přátelství“. A gumičky můžeme zahlédnout i na rukou celebrit.

Internet nabízí propracovaný systém návodů pletení, který naprosto bravurně je zvládají i šesti nebo osmileté děti. „Naši kluci přivezli gumičky z tábora. Vedoucí jim je rozdali, když bylo špatné počasí. Vynikající nápad,“ chválila novou hru, která rozvíjí zručnost i fantazii Linda Drahošová z Brna.

K upletení jednoduchého náramku nemusí mít děti ani stav, vystačí si se dvěma tužkami. A barevné gumičky můžete splétat i háčkem, využít vidličku, kolíček na prádlo nebo vysoké špendlíky připíchnuté na korkové nástěnce. V době, kdy háček a pletací jehlice dětem nic neříkají, jsou gumičky na výrobu náramků příjemné překvapení. Rodiče navíc potvrzují, že od doby, kdy jejich děti propadly gumičkám, přestaly dlouhé hodiny věnovat počítači nebo tabletu.

Gumičky těší i prodejce. Balíček se nyní prodává v rozmezí od třiceti do sedmdesáti korun, sada i s pletacím stavem stojí od tří set korun výš.  „Během dvou dnů jsem prodal všechny zásoby, dnes vyjíždím pro další sady. Zájem je jak o sady se stavem, tak i o samotné balíčky gumiček,“ potvrdil prodejce z obchodě v brněnské pasáži Rozkvět. 

Otcem tohoto hitu je 45letý inženýr Cheong Choon Ng z Malajsie, žijící ve Spojených státech. Pozoroval své dcery, jak si dělají náramky z gumiček. Jeho nešikovné, velké prsty to nezvládly a proto si udělal z kusu dřeva malý stav, aby dcerám stačil. Později vyvinul jeho plastovou verzi a nechal si ji patentovat. V USA se tato hračka stala takřka ze dne na den neskutečnou senzací.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře