Reklama
reklama

Prázdninové večery budou na koupališti Riviéra opět patřit filmům

Na brněnské koupaliště Riviéra se po roce vrací letní kino v režii Turistického informačního centra města Brna. Titulárním partnerem letního kina na brněnské Riviéře je opět společnost RWE. Od 27. června až do konce léta bude každý večer otevřeno návštěvníkům, kteří se mohou těšit jak na zahraniční filmové hity, tak na oblíbené české snímky.

RWE Letní kino na Riviéře zahajuje provoz v pátek 27. června projekcí Velké nádhery Paola Sorrentina, v letošním roce oceněné Oscarem za nejlepší cizojazyčný film. Dramaturgický plán letního kina na Riviéře je koncipován jako odpočinkový, s poměrem 50 % zahraničních titulů a 50 % z tvorby české kinematografie. V průběhu celého léta se návštěvníci mohou těšit na mnoho populárních zahraničních filmů - namátkou například remasterovaná verze Pulp Fiction: Historky z podsvětí, dvoudílná Nymfomanka Larse von Triera nebo citlivá indická romance Cizí oběd. Zkrátka nepřijdou ani příznivci domácí kinematografie, pro které jsme do programu zařadili jak oblíbené starší snímky (Kouř, Balada pro banditu, Kdo chce zabít Jessii?), tak i některé novější tituly (Rozkoš, Kandidát, Trabantem kolem světa).

„Již devátou sezónu podporujeme českou kinematografii. Pro další spolupráci na projektu letního kina v Brně byla pro nás klíčová ochota organizátorů rozšířit počet promítaných českých filmů. Určitě se vyplatí sledovat program, protože nabídka je skutečně pestrá,“ uvedl Lukáš Kresač, regionální mluvčí RWE.

„Oproti loňsku, kdy bylo letní kino umístěno na okraj areálu Riviéry, letos se přesouvá přímo do atraktivní bazénové části, hned vedle budovy s občerstvením. Kapacita této nové lokality činí 300 míst k sezení. Pro větší divácký komfort je ale možné si donést vlastní deku a posadit se na přilehlé travnaté plochy,“ přiblížila lokaci letního kina ředitelka TIC Petra Kačírková. I v letošním roce si diváci budou moci vychutnat perfektní obraz na nafukovacím exteriérovém plátně Airscreen.

Letos bude opět možnost využít odstavných parkovacích ploch u přilehlých bran brněnského Výstaviště, či nočních rozjezdů DPMB. Současně budou noční rozjezdové spoje posíleny aktuálně s ohledem na diváckou účast jednotlivých představení. A nabízí se i možnost navštívení letního kina formou příjemné pěší procházky nočním Brnem.

RWE Letní kino na Riviéře bude promítat každý den až do konce prázdnin, kromě případné nepřízně počasí. Představení budou v červnu a červenci začínat ve 21.30, v srpnu pak ve 21.00 hod. Aktuální vstupné na všechna jednotlivá představení je možné nalézt na www.kinonariviere.cz. Připraveny jsou slevové režimy pro ZTP, seniory i mládež do 18 let. Osoby do 111 cm výšky mají vstup zdarma. Lístky je možné zakoupit na místě, v předprodeji na Radnické 2 nebo on-line na www.vstupenky.ticbrno.cz.

Aktuální informace budou zveřejňovány na www.kinonariviere.cz a na www.facebook.com/kinonariviere

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře