Reklama
reklama

Prázdninové večery budou na koupališti Riviéra opět patřit filmům

Na brněnské koupaliště Riviéra se po roce vrací letní kino v režii Turistického informačního centra města Brna. Titulárním partnerem letního kina na brněnské Riviéře je opět společnost RWE. Od 27. června až do konce léta bude každý večer otevřeno návštěvníkům, kteří se mohou těšit jak na zahraniční filmové hity, tak na oblíbené české snímky.

RWE Letní kino na Riviéře zahajuje provoz v pátek 27. června projekcí Velké nádhery Paola Sorrentina, v letošním roce oceněné Oscarem za nejlepší cizojazyčný film. Dramaturgický plán letního kina na Riviéře je koncipován jako odpočinkový, s poměrem 50 % zahraničních titulů a 50 % z tvorby české kinematografie. V průběhu celého léta se návštěvníci mohou těšit na mnoho populárních zahraničních filmů - namátkou například remasterovaná verze Pulp Fiction: Historky z podsvětí, dvoudílná Nymfomanka Larse von Triera nebo citlivá indická romance Cizí oběd. Zkrátka nepřijdou ani příznivci domácí kinematografie, pro které jsme do programu zařadili jak oblíbené starší snímky (Kouř, Balada pro banditu, Kdo chce zabít Jessii?), tak i některé novější tituly (Rozkoš, Kandidát, Trabantem kolem světa).

„Již devátou sezónu podporujeme českou kinematografii. Pro další spolupráci na projektu letního kina v Brně byla pro nás klíčová ochota organizátorů rozšířit počet promítaných českých filmů. Určitě se vyplatí sledovat program, protože nabídka je skutečně pestrá,“ uvedl Lukáš Kresač, regionální mluvčí RWE.

„Oproti loňsku, kdy bylo letní kino umístěno na okraj areálu Riviéry, letos se přesouvá přímo do atraktivní bazénové části, hned vedle budovy s občerstvením. Kapacita této nové lokality činí 300 míst k sezení. Pro větší divácký komfort je ale možné si donést vlastní deku a posadit se na přilehlé travnaté plochy,“ přiblížila lokaci letního kina ředitelka TIC Petra Kačírková. I v letošním roce si diváci budou moci vychutnat perfektní obraz na nafukovacím exteriérovém plátně Airscreen.

Letos bude opět možnost využít odstavných parkovacích ploch u přilehlých bran brněnského Výstaviště, či nočních rozjezdů DPMB. Současně budou noční rozjezdové spoje posíleny aktuálně s ohledem na diváckou účast jednotlivých představení. A nabízí se i možnost navštívení letního kina formou příjemné pěší procházky nočním Brnem.

RWE Letní kino na Riviéře bude promítat každý den až do konce prázdnin, kromě případné nepřízně počasí. Představení budou v červnu a červenci začínat ve 21.30, v srpnu pak ve 21.00 hod. Aktuální vstupné na všechna jednotlivá představení je možné nalézt na www.kinonariviere.cz. Připraveny jsou slevové režimy pro ZTP, seniory i mládež do 18 let. Osoby do 111 cm výšky mají vstup zdarma. Lístky je možné zakoupit na místě, v předprodeji na Radnické 2 nebo on-line na www.vstupenky.ticbrno.cz.

Aktuální informace budou zveřejňovány na www.kinonariviere.cz a na www.facebook.com/kinonariviere

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře