Reklama
reklama

Pravnučka řezníka dnes míchá zdravé semínkové pomazánky

Stoprocentně rostlinného původu, veganské a vitariánské, což znamená pro lidi, kteří jedí jen syrovou stravu, bezlepkové a hlavně chutné. Takové pomazánky chce představit Brňanům Petra Krejčová. Na talíři její pomazánky hrají všemi barvami a vitamíny z nich přímo skáčou ven.

Semínka kešu, slunečnice, dýně, olivový olej, šalotka, petržel, koriandr, citron a bambova sůl. Tyto suroviny jsou základem nejúspěšnější z pomazánek Petry Krejčové z Brna. Dostala název Semínková. Do další pomazánky, která lidem nejvíc chutná, přidává mladá žena ve své výrobně cizrnu, sušená rajčata, tahini, olej, citron, česnek a bambovu sůl. A jmenuje se Cizrnová.

Pro Petru Krejčovou neznamená pomazánka to, co pro běžné kuchařky. Přestože pochází z řeznické rodiny, maso téměř zcela vyčlenila ze svého jídelníčku. Ani její pomazánky neobsahují nic živočišného. Neznají majolku nebo máslo. „Míchám je ze semínek, ořechů a luštěnin, jsou ochucené sušenými rajčaty, droždím, pečenou paprikou, bylinkami. Vše je z přírodních bio surovin od farmářů a z místních zdrojů. Buďto je vařím, nebo rozemelu a pak umixuji společně s olejem a vodou hotovou pomazánku. Nejsou v tom žádné živočišné produkty, majonézy, vajíčka, dochucovala,“ popisuje své výrobky Petra.

Veganství je Petřin životní styl. Stravuje se tak deset let, začala při svém pobytu v USA. „Jsem veganka, i když nedodržuji tato pravidla úplně striktně a jednou za měsíc si dobré maso od farmáře uvařím. Pomazánky jsem začala dělat, protože u nás pro mě nebyl produkt, který by mně chutnal a který by mě uspokojoval. Jsem totiž sama hodně mlsná,“ prozrazuje důvody a cestu k zajímavé podnikatelské myšlence Petra Krejčová.

Pomazánky zkouší míchat a testuje na známých a návštěvách, během čtrnácti dní otevírá vlastní provozovnu a bude pomazánky distribuovat po Brně. „Ohlas je na to velký, lidem chutnají. Takový produkt na trhu u nás není. I cenově jsou moje pomazánky dostupné, nejsou dražší než například produkty z tofu. Věřím, že lidé ocení, že mohou jíst kvalitní a zdravý produkt,“ doufá žena v úspěch svých zdravých pomazánek.

Pomazánky si oblíbila i její pětiletá dcera, která chodí do mateřské školky a z jídla ve školce mívá zažívací problémy a zácpy. „Ve školkách jsou pomazánky buďto sladké, nebo z živočišných produktů, což si myslím, že pro malé děti není vůbec vhodné. Když mají maso k obědu a pomazánku z ryb a kuřete ke svačince, nedivím se, že má zažívací problémy. Navíc toto dětem potřebné živiny nedodá,“ dodává s tím, že její dcera o vitamínech z rostlin, ovoce a zeleniny ví mnohdy víc, než paní učitelky.

Zdravé semínkové pomazánky od Petry Krejčové můžete už nyní ochutnat v brněnské kavárně Art nebo na farmářských trzích.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře