Reklama
reklama

Poslední Vánoce a polévka na Zelném trhu. V březnu ho dělníci rozkopou

Oprava historického brněnského náměstí Zelný trh v Brně začne v březnu. Náměstí bude mít po rekonstrukci novou dlažbu a mobiliář, opraví se vodní prvky a změní systém parkování. Radnice dala tento týden výzvu k podání nabídek na zhotovení rekonstrukce. Oprava náměstí vyjde na téměř 54 milionů korun.

Už více než sedm století chodí Brňané nakupovat ovoce a zeleninu na Zelný trh. Příští rok však budou muset zamířit jinam. Začne totiž několikrát odkládaná rekonstrukce tohoto náměstí. Zelináři se kvůli ní přestěhují na jiná brněnská náměstí. „Jako vhodná alternativa běžným trhům se jeví například Moravské náměstí, vánočním trhům by mohlo posloužit Římské náměstí,“ uvedl náměstek brněnského primátora Robert Kotzian.

Přestože se na rekonstrukci náměstí město chystá už od roku 2007, dělníci na náměstí nastoupí až v březnu roku 2014. Pracovat budou 13 měsíců. Na povrchu náměstí se změní dlažba, fontány a přibydou vysázené stromy. Kromě trhu má být totiž i místem pro relaxaci a k tomu poslouží víc než dvacet nových laviček.

Rekonstrukce přinese Zelnému trhu více klidu. Je to totiž jediné náměstí v republice, které má tři divadla - Redutu, Provázek a trh. „Chceme i divákům toho posledního vytvořit podmínky k posezení, aby mohli v klidu sledovat, co se kolem nich děje. Zároveň chceme dát trhu kultivovanější podobu,“ uvedl už dříve Tomáš Rusín z architektonického ateliéru RAW, které navrhlo novou podobu náměstí.

Nyní však na Zelném trhu probíhají vánoční trhy. Dnes od 10 hodin se tam bude  nalévat návštěvníkům tržiště zdarma polévka.  Už se z toho stává tradice, letos budeme nabízet čočkovku potřetí. Je to pro nás takové příjemné zastavení v předvánočním shonu, kolemjdoucí se na chvíli zastaví, prohodí pár slov a my máme možnost jim neformálně popřát klidné Vánoce a spokojený nový rok,“ uvedl starosta městské části Brno-střed Libor Šťástka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře