Reklama
reklama

Polohu vozidel městské hromadné dopravy v Brně můžete sledovat online

Cestující, kteří využívají k dopravě po Brně tramvaje, autobusy nebo trolejbusy, mají unikátní šanci zjistit, kde na trase se právě jejich autobus, trolejbus nebo tramvaj nachází. Dopravní podnik totiž zpřístupnil komunitě fanoušků brněnské dopravy oficiální data o poloze vozidel, která v běžném provozu využívá dispečink podniku. Na stránkách www.bmhd.cz najdete mapovou aplikaci iRIS, která v přehledné grafice zobrazuje nejrůznější údaje o vozidlech dopravního podniku.

V nejnovější verzi aplikace je ke každému zobrazenému vozu kromě linky, evidenčního čísla a polohy k dispozici i oficiální informace o kurzu vozu a o složení soupravy. Vše je propojeno s evidencí vozů na BMHD, kde si můžete dané vozidlo například prohlédnout na fotografiích. iRIS také umožňuje zvýraznit aktuální trasu vozu, filtrovat podle různých kritérií nebo zobrazit nejbližší odjezdy ze zastávky zobrazené na mapě.

K dispozici je i mobilni aplikace pro platformu Android. Najít ji můžete na Google Play. Podobná aplikace existuje i pro Windows Phone a jmenuje se šotoris, viz Windows Phone Store. Obě jsou ke stažení zdarma.

„Poloha spojů je zobrazována v reálném čase, takže se zde projeví i případná zpoždění. Díky aktuálním informacím se můžete včas rozhodnout například pro využití alternativní cesty, jiný spoj. Zároveň lze zobrazovat pouze spoje nízkopodlažní, což také velká skupina cestujících ocení. Maminka s kočárkem si ověří, že jí další spoj jede nízkopodlažní a 5 minut si třeba raději počká,“ vysvětlila přínos aplikace pro cestující mluvčí dopravního podniku Linda Hailichová.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře