Reklama
reklama

Policisté, kteří z vody vytáhli malého chlapce, dostali ocenění za jeho záchranu

Ocenění "Policista roku 2013," v rámci kterého jsou tradičně vyhlášeni nejlepší policisté a občanští zaměstnanci policie za uplynulý rok, jsou již rozdána. Získali je policisté z jižní Moravy, kteří zachránili sedmiletého chlapce.

Jednou z kategorií je „čin roku,“ kdy jsou oceňováni policisté, kteří se svým činem zasloužili o záchranu života či zdraví osob. Na prvním místě v této prestižní kategorii byl vyhlášen čin tří policistů ze Speciální pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje. Trojice policistů ve složení Tomáš Leixner, Vojtěch Frey a Pavel Vejtasa zachránila loni v srpnu život sedmiletého chlapce, který by bez jejich profesionálního zásahu neměl šanci přežít. Skupinka dětí se tehdy rozhodla zchladit v řece Svitavě a poblíž ulice Gargulákovy začali brodit řeku pod jezem. Jeden z chlapců zakolísal a spadnul přímo pod jez. Ostatní děti běžely přivolat pomoc. Nejrychleji na místě byli policisté ze Speciální pořádkové jednotky, kteří bleskurychle vyhodnotili situaci a začali po chlapci pátrat. Neváhali skočit do vody a chlapce záhy našli. Poskytli mu první pomoc a předali záchranářům.

Ocenění za "čin roku" předal trojici policistů policejní prezident Tomáš Tuhý. Ten také uvedl do "síně slávy" dalšího z kandidátů nominovaných jihomoravskou policií - Jiřího Koláře, emeritního policejního prezidenta, který velkou část své profesní kariéry prožil na Jižní Moravě, kde  kolegové stále vzpomínají nejen na jeho vynikajícího právnické a profesní znalosti a zkušenosti, ale také na jeho lidské kvality.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře