Reklama
reklama

Policisté jezdili na náměstí Svobody na koních, hasiči evakuovali ohrožené z hořícího domu

Takhle vypadal pátek v Brně v rámci skládání slavnostního slibu policejních a požárních nováčků. Těm přišel popřát úspěch policejní prezident Tomáš Tuhý, hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek a ředitel krajského policejního ředitelství Leoš Tržil. Diváci zaplnili celé náměstí.

V rámci oslav stopadesátého výročí profesionálních hasičů v Brně se letošní slib uskutečnil právě tam. Podpořit nové ochránce přišli nejen rodinní příslušníci, ale i obyvatelé moravské metropole. Po ukončení slavnostního ceremoniálu se divákům představila soutěžní družstva policejního mistrovství republiky v jízdě na koni.

„Především dětští návštěvníci ocenili potleskem ukázku hašení makety domečku historickou stříkačkou z Blučiny,“ popsala mluvčí hasičů Pavla Pražáková. Při simulovaném požáru ve třetím patře budovy na rohu předvedli hasiči evakuaci ohrožených osob pomocí speciálního záchranného rukávu na automobilovém žebříku. Defilé historické i moderní hasičské techniky ukončilo program slavnostního odpoledne.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře