Reklama
reklama

Policie zabavila v growshopech na jihu Moravy 7 kilogramů marihuany

Při razii v takzvaných growshopech na jihu Moravy policisté zabavili více než sedm kilogramů sušené marihuany. Konkrétní lidé zatím nejsou trestně stíhání. Growshop je obchod, kde si lidé mohou koupit potřeby na pěstování a užívání marihuany, tedy pěstební stany, filtry, semena, inhalátory, hnojiva nebo substráty.

Policisté od pondělí provedli  šest domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor a pozemků, zejména v Brně a na Břeclavsku.  „Tam také kriminalisté při jedné z prohlídek našli a zajistili více než 7 kilogramů sušené marihuany. Kromě této úrody připravené k distribuci v prodejnách zajistili také kompletní vybavení potřebné k pěstování, zpracování a užívání marihuany,“ uvedla mluvčí policie Petra Vedrová. Věci potřebné k pěstování, zpracování a užívání konopí policisté podrobí analýze. Případy prověřují pro podezření z trestného činu šíření toxikomanie.

Policisté se v posledních dnech zaměřili na growshopy po celé republice. V Moravskoslezském kraji už v této souvislosti obvinili devět lidí a zajistili asi 3,5 milionu korun. Celkově policisté prošetřují ve více než padesáti případech podezření z šíření toxikomanie. V kontrolách bude policie pokračovat i v dalších dnech a týdnech.     

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře