Reklama
reklama

Policie zabavila v growshopech na jihu Moravy 7 kilogramů marihuany

Při razii v takzvaných growshopech na jihu Moravy policisté zabavili více než sedm kilogramů sušené marihuany. Konkrétní lidé zatím nejsou trestně stíhání. Growshop je obchod, kde si lidé mohou koupit potřeby na pěstování a užívání marihuany, tedy pěstební stany, filtry, semena, inhalátory, hnojiva nebo substráty.

Policisté od pondělí provedli  šest domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor a pozemků, zejména v Brně a na Břeclavsku.  „Tam také kriminalisté při jedné z prohlídek našli a zajistili více než 7 kilogramů sušené marihuany. Kromě této úrody připravené k distribuci v prodejnách zajistili také kompletní vybavení potřebné k pěstování, zpracování a užívání marihuany,“ uvedla mluvčí policie Petra Vedrová. Věci potřebné k pěstování, zpracování a užívání konopí policisté podrobí analýze. Případy prověřují pro podezření z trestného činu šíření toxikomanie.

Policisté se v posledních dnech zaměřili na growshopy po celé republice. V Moravskoslezském kraji už v této souvislosti obvinili devět lidí a zajistili asi 3,5 milionu korun. Celkově policisté prošetřují ve více než padesáti případech podezření z šíření toxikomanie. V kontrolách bude policie pokračovat i v dalších dnech a týdnech.     

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře