Reklama
reklama

Pokyny regulovčíků na křižovatkách mnoho řidičů vůbec nezná

Poradit si s pokyny policisty, který řídí dopravu když vypadnou na křižovatce semafory, je pro řadu řidičů problém. O to víc se musí takzvaní regulovčíci soustředit, aby provoz zvládli bezpečně uřídit. Letošní krajské klání účastníků soutěže dopravních policistů, kteří řídili provoz na frekventované křižovatce na Poříčí, ovládli brněnští policisté.

Vítězné družstvo bylo ze skupiny silničního dohledu krajského ředitelství, v jednotlivcích vyhrál Tomáš Fasura z brněnského dopravního inspektorátu. Všichni si museli poradit nejen se řízením křižovatky, ale také s nástrahami jízdy zručnosti a v neposlední řadě i s teorií. „První dva v pořadí jednotlivců nás budou reprezentovat v celorepublikovém klání, které proběhne na podzim,“ dodal k soutěži mluvčí policie Pavel Šváb.

Nutno dodat, že řada řidičů netuší, co znamenají pokyny policistů. "Řidičům je třeba důrazně ukazovat, důležitý je i oční kontakt, ne jen pokyny," vysvětlil taktiku vítěz Tomáš Fasura.

Většinou prý řidiči neznají signál Pozor, kdy policista dá pravou ruku navrch. To značí, že by měli všichni zpozornět. Lidi si ale často myslí, že je to jakoby žlutá na semaforu, kdy ještě mohou projet.

O tom, že v povelech policistů je potřeba se orientovat, se jen za poslední týden v Brně přesvědčily tisíce z nich - řízení křižovatky Koliště Milady Horákové při havárii vody na Bratislavské, rozjezd diváků Grand Prix.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře