Reklama
reklama

Pokyny regulovčíků na křižovatkách mnoho řidičů vůbec nezná

Poradit si s pokyny policisty, který řídí dopravu když vypadnou na křižovatce semafory, je pro řadu řidičů problém. O to víc se musí takzvaní regulovčíci soustředit, aby provoz zvládli bezpečně uřídit. Letošní krajské klání účastníků soutěže dopravních policistů, kteří řídili provoz na frekventované křižovatce na Poříčí, ovládli brněnští policisté.

Vítězné družstvo bylo ze skupiny silničního dohledu krajského ředitelství, v jednotlivcích vyhrál Tomáš Fasura z brněnského dopravního inspektorátu. Všichni si museli poradit nejen se řízením křižovatky, ale také s nástrahami jízdy zručnosti a v neposlední řadě i s teorií. „První dva v pořadí jednotlivců nás budou reprezentovat v celorepublikovém klání, které proběhne na podzim,“ dodal k soutěži mluvčí policie Pavel Šváb.

Nutno dodat, že řada řidičů netuší, co znamenají pokyny policistů. "Řidičům je třeba důrazně ukazovat, důležitý je i oční kontakt, ne jen pokyny," vysvětlil taktiku vítěz Tomáš Fasura.

Většinou prý řidiči neznají signál Pozor, kdy policista dá pravou ruku navrch. To značí, že by měli všichni zpozornět. Lidi si ale často myslí, že je to jakoby žlutá na semaforu, kdy ještě mohou projet.

O tom, že v povelech policistů je potřeba se orientovat, se jen za poslední týden v Brně přesvědčily tisíce z nich - řízení křižovatky Koliště Milady Horákové při havárii vody na Bratislavské, rozjezd diváků Grand Prix.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře