Reklama
reklama

Pokyny regulovčíků na křižovatkách mnoho řidičů vůbec nezná

Poradit si s pokyny policisty, který řídí dopravu když vypadnou na křižovatce semafory, je pro řadu řidičů problém. O to víc se musí takzvaní regulovčíci soustředit, aby provoz zvládli bezpečně uřídit. Letošní krajské klání účastníků soutěže dopravních policistů, kteří řídili provoz na frekventované křižovatce na Poříčí, ovládli brněnští policisté.

Vítězné družstvo bylo ze skupiny silničního dohledu krajského ředitelství, v jednotlivcích vyhrál Tomáš Fasura z brněnského dopravního inspektorátu. Všichni si museli poradit nejen se řízením křižovatky, ale také s nástrahami jízdy zručnosti a v neposlední řadě i s teorií. „První dva v pořadí jednotlivců nás budou reprezentovat v celorepublikovém klání, které proběhne na podzim,“ dodal k soutěži mluvčí policie Pavel Šváb.

Nutno dodat, že řada řidičů netuší, co znamenají pokyny policistů. "Řidičům je třeba důrazně ukazovat, důležitý je i oční kontakt, ne jen pokyny," vysvětlil taktiku vítěz Tomáš Fasura.

Většinou prý řidiči neznají signál Pozor, kdy policista dá pravou ruku navrch. To značí, že by měli všichni zpozornět. Lidi si ale často myslí, že je to jakoby žlutá na semaforu, kdy ještě mohou projet.

O tom, že v povelech policistů je potřeba se orientovat, se jen za poslední týden v Brně přesvědčily tisíce z nich - řízení křižovatky Koliště Milady Horákové při havárii vody na Bratislavské, rozjezd diváků Grand Prix.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře