Reklama
reklama

Po vyřešení parkování v okolí Ronda přichází Brno s plánem pro centrum města

Kapacita haly Rondo, v níž hrají extraligu hokejisté Komety Brno, bude větší o téměř 500 míst. Zastupitelé města Brna už v květnu schválili deset a čtvrt milionů korun na zvýšení počtu míst ze současných 7 200 na 7 691 míst. Zvýšení kapacity míst v hokejové hale jde ale ruku v ruce s řešením problematiky parkování v okolí Ronda v době hokejových zápasů.

Primátor Roman Onderka se problémem parkování v okolí Ronda, ale také v jiných centrálních částech města, zabývá.  „Před čtyřmi roky jsme poprvé vyhlásili výběrové řízení na dodavatele důležitého dokumentu Strategie parkování ve městě Brně. Její analytická část byla schválena na podzim roku 2013 a ihned byly započaty práce na zpracovávání návrhové části Strategie parkování ve městě Brně. Návrhová část zahrnuje koncepční řešení parkování na celém území města Brna včetně otázek řešení rezidentního parkování v jednotlivých městských částech města Brna a v současné době je ve stadiu schvalovacího procesu,“ vysvětluje brněnský primátor Roman Onderka.

Zřizování zpoplatněných rezidentních zón je dlouhodobý proces. Na základě získaných zkušeností je nutné nejprve odpovědně zpracovat legislativní zázemí a až naposledy realizovat dopravní značení. „Ani rezidentní zóny však plně nevyřeší na sto procent problémy s parkováním, neboť v zastavěných částech obzvláště centra města Brna nelze plně uspokojit poptávku po parkovacích místech, občané města Brna však budou oproti ostatním v parkování zvýhodněni,“ upozorňuje primátor Onderka.

Nedostatek parkovacích ploch důsledkem nebývalého nárůstu počtu vozidel po roce 1989. Zákon o pozemních komunikacích nepředpokládal v minulosti a nepředpokládá ani v současnosti stání vozidel na pozemních komunikacích, které neodpovídají šířkovými parametry požadavkům provozu. Žádný zákon vlastníkovi komunikací ale také nestanoví povinnost vytvářet parkovací stání.

U haly Rondo však parkování řeší velkokapacitní parkoviště se 400 parkovacími místy v nedaleké Vojtově ulici. Vojtova ulice leží při pohledu z Křídlovické za mostem přes řeku Svratku. Využití plochy je bezplatné a řidiče při příjezdu k jednotlivým stáním navádějí strážníci, aby byla kapacita využita nanejvýš efektivně. „Díky nově zpřístupňovanému parkovišti se výrazně zlepšila dopravní situace během akcí konaných v hale Rondo,“ dodává primátor Onderka.

Parkoviště je otevřené vždy 2 hodiny před začátkem vybrané akce a nejpozději 1 hodinu po skončení dané akce je nutné je opustit. Parkoviště ve Vojtově ulici zajistilo statutární město Brno, Odbor dopravy MMB, Brněnské komunikace a.s., Městská policie Brno, Policie ČR a HC Kometa Brno.

Autor: 
redakce
Aktuálně
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Komentáře