Reklama
reklama

Plyn v centru Brna tři dny unikal z nových půdních nástaveb

Místem úniku plynu v centru Brna, na který si od pondělí stěžovali lidé procházející ulicemi Joštova a Česká a který také zastavil dopravu v centru Brna, byly půdní nástavby v ulici Joštova. Místo úniku plynu se po třech dnech podařilo najít a odvětrávací ventil opravit.

Od začátku týdne hasiči třikrát zasahovali u úniku plynu v oblasti ulic Joštova, Brandlova a Česká celkem. Pracovníci plynárenské společnosti prováděli v uvedené oblasti opakovaná měření, byly zahájeny i výkopové práce u plynového rozvodu na ulici České. Ve středu večer se podařilo zdroj jeho úniku zajistit.

„Ve středu v odpoledních hodinách byl do hledání zdroje unikajícího plynu zapojen pracovník se speciálním spektrometrem. Vylučovací metodou se postupně stanovilo, že k úniku dochází pravděpodobně v půdních nástavbách dvou bytových domů na ulici Joštova. Pracovníci plynárenské společnosti za asistence policie a hasičů prováděli další měření v jednotlivých bytech a půdních prostorách vytipovaných objektů a podařilo se jim najít místo úniku plynu,“ uvedla mluvčí hasičů Petra Pražáková.

K úniku plynu docházelo přes otevřený odvětrávací ventil přívodního vedení do vyšších pater budovy. Únik plynu byl zastaven a ventil opraven.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Řidič v Bohunicích překročil povolenou rychlost 50 kilometrů v hodině téměř dvojnásobně. Jeho dechová zkouška na alkohol byla negativní, z opilosti však obvinil strážníka. Jak dechová zkouška ukázala...
16.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Komentáře