Reklama
reklama

Plyn v centru Brna tři dny unikal z nových půdních nástaveb

Místem úniku plynu v centru Brna, na který si od pondělí stěžovali lidé procházející ulicemi Joštova a Česká a který také zastavil dopravu v centru Brna, byly půdní nástavby v ulici Joštova. Místo úniku plynu se po třech dnech podařilo najít a odvětrávací ventil opravit.

Od začátku týdne hasiči třikrát zasahovali u úniku plynu v oblasti ulic Joštova, Brandlova a Česká celkem. Pracovníci plynárenské společnosti prováděli v uvedené oblasti opakovaná měření, byly zahájeny i výkopové práce u plynového rozvodu na ulici České. Ve středu večer se podařilo zdroj jeho úniku zajistit.

„Ve středu v odpoledních hodinách byl do hledání zdroje unikajícího plynu zapojen pracovník se speciálním spektrometrem. Vylučovací metodou se postupně stanovilo, že k úniku dochází pravděpodobně v půdních nástavbách dvou bytových domů na ulici Joštova. Pracovníci plynárenské společnosti za asistence policie a hasičů prováděli další měření v jednotlivých bytech a půdních prostorách vytipovaných objektů a podařilo se jim najít místo úniku plynu,“ uvedla mluvčí hasičů Petra Pražáková.

K úniku plynu docházelo přes otevřený odvětrávací ventil přívodního vedení do vyšších pater budovy. Únik plynu byl zastaven a ventil opraven.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře