Reklama
reklama

Pivovar otevře své brány dokořán. Zve na Draka i autogramiádu Komety

Den otevřených dveří pivovaru Starobrno je tady, jeho brány se otevřou už v sobotu. Návštěvníci se mohou jako každoročně těšit na řadu předních hudebních skupin, exkurze a pochopitelně starobrněnské pivo a dobroty k němu. Chybět nebudou ani hráči Komety – extra chmeleným ležákem Starobrno Drak se bude křtít hokejový dres. Areál se otevírá ve 13 hodin, vstupné se neplatí.

Ve znamení Draka a ve znamení Komety. I tak by se dal nazvat letošní Den otevřených dveří pivovaru Starobrno, který každoročně přitahuje návštěvníky nejen z Brna, ale celé jižní Moravy. Vloni se tak za koncerty, exkurzemi přímo do výrobních prostor pivovaru a starobrněnským pivem vydalo více než 15 000 lidí, kteří vypili kolem 500 sudů.

Stejně jako vloni se návštěvníci mohou těšit na autogramiádu celého A-týmu hráčů Komety, protože pivovar Starobrno je od roku 2012 hrdým generálním partnerem tohoto brněnského hokejového klubu. Letos se bude křtít i dres, a to letošní novinkou, extra chmeleným ležákem Starobrno Drak. „Nejen pro všechny fanoušky jsme v pivovaru připravili speciální várku Draka, při jehož výrobě pomáhali i samotní hokejisté. Jak se jim to dařilo, můžou všichni návštěvníci vidět ve video spotu, který bude v premiéře představen právě na Dni otevřených dveří. Tato speciální várka extra chmeleného ležáku Starobrno Drak je uvařena k oslavám nové hokejové sezony a bude k dostání v našich hospodách i v obchodních sítích,“ konstatovala junior brand manažerka značky Starobrno Zdenka Mindlová.

Co se týče populárních hudebních skupin, program odstartuje ve 14:00 hodin skupina Nebe. V 15:40 se představí brněnská skupina We on the Moon, kterou někteří Brňané znají nejen z koncertů – v dubnu totiž její členové čepovali Zelené pivo ve Starobrněnské pivnici na Mendlově náměstí. Od 17:20 hodin zahraje skupina Lake Malawi s frontmanem Albertem Černým z bývalé skupiny Charlie Straight a od 19:00 David Koller. Vyvrcholením večera bude koncert skupiny Mandrage ve 20:45.

Ve sladovém dvoře (zadní trakt Pivovarské restaurace) mohou návštěvníci odpočívat a bavit se. Ve stanu 10 – 15 metrů vznikne zóna k relaxaci, kde se bude čepovat pivo do skla. Kromě toho budou mít všichni příležitost nechat se vyfotit na památku a zahrát si zábavné hry.

Kromě hudebního programu mohou návštěvníci využít nabídky prohlédnout si za zvýhodněnou cenu 30 korun výrobní prostory pivovaru. Vloni se na exkurze, komentované samotnými zaměstnanci, vydalo kolem 1300 lidí.

Na Den otevřených dveří se každoročně chodí i za dobrým pivem. Letos bude návštěvníkům k dispozici široké portfolio starobrněnských piv a především novinkový Starobrno Drak.  Nad rozumnou konzumací bude bdít Míra coby představitel firemní kampaně, upozorňující na pravidla zodpovědného pití a ohleduplnosti k životnímu prostředí. Figuríny Míry se tak mezi diváky stejně jako vloni objeví v životní velikosti.

Den plný skvělé zábavy tradičně v 21:55 ukončí ohňostroj.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
Komentáře