Reklama
reklama

Pisárecké tunely se prvního září nezavřou, budou v provozu až do konce roku

Pisárecké tunely, které v Brně spojují dálnici D1 s velkým městským okruhem, musí projít opravou. Tunely, kterými denně projede šestatřicet tisíc řidičů, měly být uzavřeny od 1. září. Nyní byla stanovena mimořádná bezpečnostní opatření v tunelu v takovém rozsahu, že umožní jeho provoz do 31. prosince 2014.

Oprava Pisáreckých tunelů bude největší za poslední roky. Už přes rok jsou totiž brněnské tunely v provozu s mimořádnými bezpečnostními opatřeními, ve zvláštním režimu. Nefunguje v nich totiž požární větrání ani měření koncentrace zplodin a viditelnosti. Ředitelství silnic a dálnic bude oprava stát až osmadvacet milionů korun. Práce na zprovoznění systémů potrvají nejméně měsíc.

Ředitelství silnic a dálnic chtělo tunely uzavřít po 1. září 2014. Tím by ale došlo k výraznému zkomplikování už nyní napjaté dopravní situace v městě Brně, mimo jiné také v době konání Mezinárodního strojírenského veletrhu.

S opatřením ministerstva dopravy, respektive Ředitelství silnic a dálnic, v jehož správě je dotčená komunikace, nesouhlasili v pondělí krajští radní.  „Chceme dosáhnout toho, aby v ideálním případě nebyl tunel uzavřen vůbec. A pokud by přece jen měl být uzavřen, tak aby se tak stalo v pozdějším termínu, a to především s ohledem na konání tradičního strojírenského veletrhu. Neumím si představit, že by ke všem dopravním komplikacím, které přinášejí současné opravy komunikací v Brně a nejbližším okolí, přibylo ještě uzavření Pisáreckého tunelu,“ uvedl hejtman Michal Hašek.  

Kraj proto docílil dohody mezi Ministerstvem dopravy, Ředitelstvím silnic a dálnic, Hasičským záchranným sborem, kdy byla stanovena mimořádná bezpečnostní opatření v Pisáreckém tunelu v takovém rozsahu, že umožní jeho provoz do 31. prosince 2014. Do té doby musí připravit Ředitelství silnic a dálnic definitivní řešení zajištění bezpečnosti Pisáreckého tunelu.

Pisárecké tunely slouží v Brně už 15 let a díky nim se podařilo odvést tranzitní dopravu z oblasti Pisárek a Nového Lískovce. Odložení uzavření tunelu znamená velkou úlevu pro desítky tisíc řidičů i obyvatel brněnských městských částí, kterými by musely vést objízdné trasy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Znojemští policisté dopadli muže, který ukradl horské kolo. Při vyšetřování navíc vyšlo najevo, že s podobnou krádeží má muž již předchozí zkušenosti.
24.08.2017 - 08:05
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
Komentáře