Reklama
reklama

Pisárecké tunely se prvního září nezavřou, budou v provozu až do konce roku

Pisárecké tunely, které v Brně spojují dálnici D1 s velkým městským okruhem, musí projít opravou. Tunely, kterými denně projede šestatřicet tisíc řidičů, měly být uzavřeny od 1. září. Nyní byla stanovena mimořádná bezpečnostní opatření v tunelu v takovém rozsahu, že umožní jeho provoz do 31. prosince 2014.

Oprava Pisáreckých tunelů bude největší za poslední roky. Už přes rok jsou totiž brněnské tunely v provozu s mimořádnými bezpečnostními opatřeními, ve zvláštním režimu. Nefunguje v nich totiž požární větrání ani měření koncentrace zplodin a viditelnosti. Ředitelství silnic a dálnic bude oprava stát až osmadvacet milionů korun. Práce na zprovoznění systémů potrvají nejméně měsíc.

Ředitelství silnic a dálnic chtělo tunely uzavřít po 1. září 2014. Tím by ale došlo k výraznému zkomplikování už nyní napjaté dopravní situace v městě Brně, mimo jiné také v době konání Mezinárodního strojírenského veletrhu.

S opatřením ministerstva dopravy, respektive Ředitelství silnic a dálnic, v jehož správě je dotčená komunikace, nesouhlasili v pondělí krajští radní.  „Chceme dosáhnout toho, aby v ideálním případě nebyl tunel uzavřen vůbec. A pokud by přece jen měl být uzavřen, tak aby se tak stalo v pozdějším termínu, a to především s ohledem na konání tradičního strojírenského veletrhu. Neumím si představit, že by ke všem dopravním komplikacím, které přinášejí současné opravy komunikací v Brně a nejbližším okolí, přibylo ještě uzavření Pisáreckého tunelu,“ uvedl hejtman Michal Hašek.  

Kraj proto docílil dohody mezi Ministerstvem dopravy, Ředitelstvím silnic a dálnic, Hasičským záchranným sborem, kdy byla stanovena mimořádná bezpečnostní opatření v Pisáreckém tunelu v takovém rozsahu, že umožní jeho provoz do 31. prosince 2014. Do té doby musí připravit Ředitelství silnic a dálnic definitivní řešení zajištění bezpečnosti Pisáreckého tunelu.

Pisárecké tunely slouží v Brně už 15 let a díky nim se podařilo odvést tranzitní dopravu z oblasti Pisárek a Nového Lískovce. Odložení uzavření tunelu znamená velkou úlevu pro desítky tisíc řidičů i obyvatel brněnských městských částí, kterými by musely vést objízdné trasy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře