Reklama
reklama

Pisárecké tunely se budou opravovat. Uzavřou se nejméně na měsíc

Pisárecké tunely, které v Brně spojují dálnici D1 s velkým městským okruhem, budou nejméně měsíc uzavřeny. Denně přitom jezdí tunely šestatřicet tisíc řidičů, kteří si budou muset najít jinou cestu do Brna.

Oprava Pisáreckých tunelů bude největší za poslední roky. Už přes půl roku jsou totiž brněnské tunely v provozu s mimořádnými bezpečnostními opatřeními. Ve zvláštním režimu mohou přitom fungovat jen do dubna 2014. Nefunguje požární větrání ani měření koncentrace zplodin a viditelnosti. Ředitelství silnic a dálnic bude oprava stát až osmadvacet milionů korun.

O přesném termínu oprav se nyní jedná. Oprava ale musí proběhnout ještě v prvním pololetí tohoto roku. A práce na zprovoznění systémů potrvají nejméně měsíc.

Uzavírka tunelu brněnskou dopravu rozhodně ovlivní. Navíc: Pokud se Ředitelství silnic a dálnic trefí v termínu oprav do některého z významných a navštěvovaných brněnských veletrhů, dají se v okolí tunelů očekávat velké dopravní komplikace.

Pisárecké tunely slouží v Brně už 15 let a díky nim se podařilo odvést tranzitní dopravu z oblasti Pisárek a Nového Lískovce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře