Reklama
reklama

Pisárecké tunely se budou opravovat. Uzavřou se nejméně na měsíc

Pisárecké tunely, které v Brně spojují dálnici D1 s velkým městským okruhem, budou nejméně měsíc uzavřeny. Denně přitom jezdí tunely šestatřicet tisíc řidičů, kteří si budou muset najít jinou cestu do Brna.

Oprava Pisáreckých tunelů bude největší za poslední roky. Už přes půl roku jsou totiž brněnské tunely v provozu s mimořádnými bezpečnostními opatřeními. Ve zvláštním režimu mohou přitom fungovat jen do dubna 2014. Nefunguje požární větrání ani měření koncentrace zplodin a viditelnosti. Ředitelství silnic a dálnic bude oprava stát až osmadvacet milionů korun.

O přesném termínu oprav se nyní jedná. Oprava ale musí proběhnout ještě v prvním pololetí tohoto roku. A práce na zprovoznění systémů potrvají nejméně měsíc.

Uzavírka tunelu brněnskou dopravu rozhodně ovlivní. Navíc: Pokud se Ředitelství silnic a dálnic trefí v termínu oprav do některého z významných a navštěvovaných brněnských veletrhů, dají se v okolí tunelů očekávat velké dopravní komplikace.

Pisárecké tunely slouží v Brně už 15 let a díky nim se podařilo odvést tranzitní dopravu z oblasti Pisárek a Nového Lískovce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře