Reklama
reklama

Parkoviště před Janáčkovým divadlem je téměř hotové, nad ním vyroste park

Dvoupodlažní podzemní parkoviště s téměř čtyřmi stovkami parkovacích míst u Janáčkova divadla, které staví na pozemcích města soukromý investor, je už skoro hotové. Od listopadu v něm najdou řidiči místa k zaparkování poblíž centra Brna. Parkoviště bude také přímo propojené s foyerem Janáčkova divadla.

Investor stavby parkovacího domu před Janáčkovým divadlem poodhalil, jak bude vypadat. Pod zemí vznikly dvě patra garáží, jejich existenci bude připomínat jen vjezd a výjezd. „Řidiči se do garáží dostanou dvěma vchody – jeden povede na ulici Rooseveltovu, druhý na Moravské náměstí. Návštěvníky divadla, kteří tady zaparkují, vyveze skleněný výtah až do foyer," řekl investor Karel Wimětal. Na střeše garáží, tedy v úrovni silnice, má být park se zelení a fontánou.

Brno proto tento týdnem schválilo zhotovitele stavby, která střechu budovy přemění v park navazující na park Koliště, jehož oprava skončí v listopadu. Celá plocha má ale ladit se strohým stylem Janáčkova divadla. Před divadlem budou nízké stromy, keře, trávník i místa k posezení. Hlavní dominantou bude voda. V dlažbě zabudované vodní trysky a fontána ve tvaru divadelní opony, která bude podle návrhu vytvářet různé obrazce a nápisy.  

Stavba parkoviště bude stát přibližně 300 milionů korun, investor ho chce otevřít letos v listopadu. Propočet návratnosti investice je na dvacet let při běžném parkovném od 30 do 40 korun na hodinu. Zvýhodněnými balíčky parkování dostanou návštěvníci divadla.

Nákladný projekt plánovalo Brno už před čtyřmi lety. Město ale tehdy nenašlo investora. Nakonec  Firmě Tymet pronajalo pozemky na dvacet let za tři miliony ročně, navíc si zajistilo předkupní právo při případném prodeji garáží.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Komentáře