Reklama
reklama

Otevřená zahrada ukončila sezonu, ale dál zve na výstavy a prohlídky

Výuková zahrada čtyř živlů, nesoucí název Otevřená zahrada, ukončila svou druhou sezonu. Ale akce v pasivní budově, oceněné mj. i v prestižní soutěži Stavba roku 2013, pojedou dál i v zimním období. K té nejbližší patří předvánoční prodejní salon výtvarných děl.

Druhá sezona byla úspěšná

Otevřená zahrada Nadace Partnerství se veřejnosti poprvé představila v dubnu 2013. Od té doby ji navštívily tisíce lidí. „Jen od dubna do října 2014 je to kolem 8 tisíc lidí z řad veřejnosti a na 2500 dětí účastnících se výukových programů,“ shrnul Roman Truksa, koordinátor Otevřené zahrady. Jedná se o jedinečný projekt, jehož cílem je nejen vzdělávat, ale i bavit. Elektrická moucha, potopa města, pohyblivé kontinenty – na 12 hravých stanovištích se mohou děti (i dospělí) bavit a zároveň lépe pochopit přírodní zákonitosti i environmentální souvislosti. Například stanoviště Vodní tok nabízí hru určenou dvěma týmům. Jeden z nich se snaží povodeň vyvolat, druhý zabránit, aby zaplavila město. Jednotlivá stanoviště jsou mezi sebou tematicky propojená a společně jako celek vytvářejí živou interaktivní učebnici o dějích v přírodě, založených na čtyřech živlech – země, voda, vzduch a slunce. A již na jaře 2015 je plánováno rozšíření areálu o městskou minifarmu a přírodní zahradu.

Výstavy nebo komentované prohlídky pokračují dál

Venkovní část areálu Otevřené zahrady se sice zazimuje a veřejnosti zpřístupní zase až v dubnu 2015, ale vnitřní prostory pasivní administrativní budovy zůstanou v provozu i v zimě. Dál budou probíhat komentované prohlídky, vernisáže a výstavy, které se konají v rámci galerijního programu Nadace Partnerství a Domu umění města Brna. V současné době jsou k vidění fotografie Martina Vybírala.

Velká předvánoční výstava aneb Co dát pod stromeček?

V pondělí 24. listopadu se uskuteční velká galerijní událost. Nadace Partnerství a Dům umění města Brna připravují předvánoční vernisáž, na níž se představí 15 umělců se svou tvorbou. Obrazy a fotografie budou nejen k vidění a obdivování, ale také ke koupi. Třeba jako vánoční dárek pod stromeček. Výstava bude v prostorách pasivního domu přístupná až do nového roku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře