Reklama
reklama

Otevřená zahrada ukončila sezonu, ale dál zve na výstavy a prohlídky

Výuková zahrada čtyř živlů, nesoucí název Otevřená zahrada, ukončila svou druhou sezonu. Ale akce v pasivní budově, oceněné mj. i v prestižní soutěži Stavba roku 2013, pojedou dál i v zimním období. K té nejbližší patří předvánoční prodejní salon výtvarných děl.

Druhá sezona byla úspěšná

Otevřená zahrada Nadace Partnerství se veřejnosti poprvé představila v dubnu 2013. Od té doby ji navštívily tisíce lidí. „Jen od dubna do října 2014 je to kolem 8 tisíc lidí z řad veřejnosti a na 2500 dětí účastnících se výukových programů,“ shrnul Roman Truksa, koordinátor Otevřené zahrady. Jedná se o jedinečný projekt, jehož cílem je nejen vzdělávat, ale i bavit. Elektrická moucha, potopa města, pohyblivé kontinenty – na 12 hravých stanovištích se mohou děti (i dospělí) bavit a zároveň lépe pochopit přírodní zákonitosti i environmentální souvislosti. Například stanoviště Vodní tok nabízí hru určenou dvěma týmům. Jeden z nich se snaží povodeň vyvolat, druhý zabránit, aby zaplavila město. Jednotlivá stanoviště jsou mezi sebou tematicky propojená a společně jako celek vytvářejí živou interaktivní učebnici o dějích v přírodě, založených na čtyřech živlech – země, voda, vzduch a slunce. A již na jaře 2015 je plánováno rozšíření areálu o městskou minifarmu a přírodní zahradu.

Výstavy nebo komentované prohlídky pokračují dál

Venkovní část areálu Otevřené zahrady se sice zazimuje a veřejnosti zpřístupní zase až v dubnu 2015, ale vnitřní prostory pasivní administrativní budovy zůstanou v provozu i v zimě. Dál budou probíhat komentované prohlídky, vernisáže a výstavy, které se konají v rámci galerijního programu Nadace Partnerství a Domu umění města Brna. V současné době jsou k vidění fotografie Martina Vybírala.

Velká předvánoční výstava aneb Co dát pod stromeček?

V pondělí 24. listopadu se uskuteční velká galerijní událost. Nadace Partnerství a Dům umění města Brna připravují předvánoční vernisáž, na níž se představí 15 umělců se svou tvorbou. Obrazy a fotografie budou nejen k vidění a obdivování, ale také ke koupi. Třeba jako vánoční dárek pod stromeček. Výstava bude v prostorách pasivního domu přístupná až do nového roku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře